Tarafımıza ulaştırdığınız verileriniz Barça Fans programının yönetimi için FC Barcelona’ya ait veri kütüğünde saklanacak olup, hangi kapsamda işlenebileceği aşağıda açıklanmıştır:

  • Kullanıcı hesabınızı yönetmek;
  • Barça Fans kullanıcılarına özel içerik ve hizmetlere erişiminizi sağlamak;

Ayrıca, kayıt formundaki ilgili kutucukları işaretleyerek onayınızı vermiş iseniz, kişisel verileriniz aşağıda belirttiğimiz amaçlarla da işlenebilecektir:

  • Barça Fans programına ilişkin, kişiselleştirilmiş ve ilgi alanınıza uyarlanmış bilgilendirici haber bülteni yollamak;

  • FC Barcelona ile ilgili görüş anketleri, etkinlik davetleri gibi veya maçlara girebilmeniz için indirim ve promosyonlar, merchandising, dijital ürünler gibi Kulübün kendi ürünleri hakkında ek bilgi göndermek;

  • Fundació FC Barcelona veya kulübün sponsorları gibi FC Barcelona ile ticari ilişkisi olan veya onunla iş birliği yapan, özellikle Barça Fans’a yönelik faaliyetler gerçekleştiren üçüncü tarafların indirim ve promosyonları hakkında bilgilendirmek.

Tüm iletiler, talep edilen ürün ve hizmetler göz önünde tutularak veya gerçekleştirilen göz atmalardan çıkarım yapacağımız veya elde edebileceğimiz verilerden, belli içeriklere gösterilen ilgiden, iletimlerimize gösterilen tepkilerden vs. yola çıkarak kullanıcının ilgi alanına uyarlanıp kişiselleştirilebilecektir. Söz konusu kişiselleştirme kısmen otomatik şekilde gerçekleştirilir, şöyle ki, Kulüp kişiselleştirmenin parametrelerini belirler, ancak kullanıcının profilini teknolojik platform oluşturur. Yukarıda belirtilen yöntemle segmentasyon uygulanmamış genel iletimler yollamamaktayız. Bunun nedeni ise, ilgi duyulmayan bilgilerin gönderilmeyip alınmamasını sağlamanın hem Kulübün hem de kullanıcının yararına olduğu görüşünde olmamızdır. Öte yandan, segmentasyon yapmamak, gönderilen iletim sayısında bir değişikliğe neden olmamakta, yalnızca iletinin içeriğini etkilemektedir. Dolayısıyla, Barça Fans’ın herhangi bir kullanıcısı segmentasyon yapılmasını istemediği takdirde, Barça Fans programının iletişim hizmetine kaydolmaması rica olunur.

Kişisel verileriniz Avrupa Birliği dışında asla işlenmeyecek, kendi öz amaçları için kullanmamaları koşulu ile Kulüp için belli faaliyetlerde bulunan FC Barcelona hizmet tedarikçileri dışında hiçbir üçüncü tarafa transfer edilmeyecek, kiralanmayacak veya herhangi başka bir şekilde erişir kılınmayacaktır.

Tarafımıza ulaştırdığınız veya Barça Fans programı ile bağlantılı Hizmetler vasıtasıyla çıkarım yaptığımız veriler, Barça Fans programının bir parçası olmaya devam ettiğiniz sürece veya Kulüp o anki teknolojik olanakların sunduğu imkânlar aracılığıyla FC Barcelona Kulübün bir parçası olmanın veya iletişimlerin gönderilmesini artık istemediğiniz sonucuna varana dek işlenmeye devam edilecektir. Kulüpten kaydınızı sildiğiniz veya yukarıda belirtildiği şekilde artık bir parçası olmayı istemediğinize kanaat getirdiğimiz takdirde, bu veriler Kulübün yürürlükteki yönetmelikleri yerine getirebilmesi için yasaların o anda ön gördüğü uygulanabilir süre boyunca muhafaza edilecektir.

Programdan kaydınızı silmedikçe yukarıda belirtilen işlemlerin herhangi birine her an itiraz edebilirsiniz ve bu sizin Barça Fans’daki statünüzü asla etkilemeyecektir.

Ayrıca, Comisión de Protección de Datos [Kişisel verileri Koruma Komisyonu]’a Avda. Aristides Maillol, S/N, 08028 de Barcelona (España) adresine yazılı başvuruda bulunarak veya lopd@fcbarcelona.cat elektronik posta adresi vasıtasıyla, erişim, düzeltme, iptal, itiraz, sınırlandırma ve taşınabilirlik hakkınızı kullanabilirsiniz. Buna ilaveten, FC Barcelona’nın verilerinizi işbu Gizlilik Bildirimine veya bununla bağlantılı herhangi bir yönetmeliğe uymadan işlediğini düşündüğünüz takdirde, yetkili Denetim Organına itiraz başvurusunda bulunabilirsiniz.