11 Dembélé

Ousmane Dembélé

Forvet

Fransız kanat oyuncusu en heyecan verici driplingçilerden biri

15 Mayıs 1997'de vernon'da (Fransa) doğdu. Ousmane Dembele Avrupa futbolunun en çok gelecek vadeden genç yıldızlarından biri olarak gösteriliyor. Etkileyici forvet Ağustos 2017'de 20 yaşında becerileriyle sporseverleri büyülediği Fransa ve Almanya liglerinde kendini kanıtlayarak FC Barcelona'ya geldi.

Dembele ilk defa 13 yaşında Rennes scoutları tarafından keşfedildi. Breton Akademisi'nde geçirdiği dört yıldan sonra hatrı sayılır bir şöhrete ulaştı ve ülkesini altyapı kategorilerinde temsil etmeye başladı. 6 Kasım 2014'te sadece 17 yaşındayken Angers'a karşı Ligue 1'de ilk maçına çıktı. İki hafta sonra ilk resmini golünü Bordeaux'a kaydetti.

Daha büyük kulüplerin kapıyı çalması bekleniyordu ve 2016 yazında bu takım Borussia Dortmund oldu. Dembele, Signal Iduna Park'a çok çabuk uyum sağladı ve Barça'ya katılmadan önceki tek sezonunda Alman ekibinde 10 gol ve 20 asist içeren harika bir performans ortaya koydu.

Teknik profil

Olağanüstü dripling becerisi tüm stadyumun kendinden geçmesine sebep oluyor. Hızlı, risk almayı seviyor ve topu her iki ayağına her aldığında rakip savunmacılara korkulu anlar yaşatıyor.