fcb.portal.reset.password

Sanki A Takım ile ilk maçına dün çıkmış gibiydi, Sergio Busquets anlatırken hikayesini, böyle hissettiriyordu.

"Çok gergindim" diye başladı söze. 13 Eylül 2008'de La Liga'nın ikinci haftasında Barça, Racing Santander ile karşılaşacaktı. "Maçtan bir gün önce ilk 11'de başlayacağımı öğrendim. İlk defa Camp Nou'da oynayacaktım."

"Herkes bana sakin olmamı söylüyordu, zaten hocam beni Barça B'den biliyordu ve takıma ne katabileceğimin farkındaydı" şeklinde devam etti. 

"Son dakikalarda maç beraberliğe geldi ama kendi adıma iyi bir başlangıçtı." O günden bugüne tam 10 yıl geride kaldı. Peki Busi maziyi nasıl hatırlıyor?

"Bu kadar çok kupa kazanacağımı, bu kadar çok maça çıkacağımı, bu kadar çok unutulmaz anlar yaşayacağımı hayal bile edemezdim."

Sergio için artık daha fazla hayal etmesine gerek yok. Gerçekler en çıplak haliyle ortada.

Gelişimi hakkında

"Artık daha komple bir oyuncuyum. Çok fazla maç oynadım ve pek çok kupa kazandım. Bugün daha olgun ve tecrübeli biriyim."

Takımın en önemli isimlerinden biri olması hakkında

"Hep böyle olmak istersiniz ve A Takım'da kalmak."

"Barça B'den gelmeme rağmen ilk sezonumda çok fazla şans buldum."

Johan Cruyff'un Busquets'in ilk maçından sonraki övgüsü hakkında

"Kulüp tarihine hem oyuncu hem de teknik direktör olarak adını altın harflerle yazdırmış birinden böyle güzel sözler duymak beni heyecanlandırmıştı. Daha çok çalışmak için gerekli olan motivasyonlardan sadece biriydi bu."

En akılda kalan hocası hakkında

"Pep Guardiola diyeceğim buna çünkü bana tüm bunları tecrübe etme fırsatını ilk olarak o verdi ve en uzun süre onunla çalıştım."

En akıldan kalan takım arkadaşı hakkında

"Barça B'de ve Las Masia'da aynı kaderi paylaşıp kariyerimizin ortak ilerlediği Pedro."

Başa dön
_satellite.pageBottom();