fcb.portal.reset.password

Her sporcu için maç günü farklıdır. Sahaya çıkmadan önceki ısınmaya gelmeden hazırlıklar başlar aslında. Birçok futbolcu günün erken saatlerinde dinlenir, enerji depolar ve mental olarak maça kendini hazırlar. Barça'dan Arthur Melo da benzer bir süreci yaşayanlardan.

Evinin kapılarını bize açan 22 yaşındaki Brezilyalı orta saha rutin bir maç gününde neler yaşadığını bu özel videoda anlattı. 

İşte öne çıkan satır başları:

LEO MESSI

"O muhteşem. Onu televizyondan izlerken bile hayranlık duyuyordum ama şimdi saha dışında da harika bir insan olduğunu gördüm. O bir dahi, gelmiş geçmiş en iyi futbolcu. Bana güvendiğini dile getirdiği güzel sözleri için ona müteşekkirim."

"Bana taktik olarak bazı tavsiyeler verdi. Barça'nın benzersiz bir felsefesi var ve her oyuncu takım arkadaşının sahada nerede olduğunu bilmeli."

ŞAMPİYONLAR LİGİ

"Sahaya çıkarken Şampiyonlar Ligi müziğini duymak bambaşka hissettiriyor. İlk maçım çok duygusaldı, hayatım boyunca unutmayacağım. Tüylerim diken diken olmuştu."

CAMP NOU

"Barça formasını giyip Camp Nou'ya çıkmak hayalimdi. Hala büyülü geliyor. Çimlere ayak bastığımda ne kadar devasa bir stadyum olduğunu daha iyi anlıyorsunuz."

TAKIMA UYUM

"Bence takıma uyum sağlıyorum. Hiç bilmediğin bir yere gelmek elbette zor ama herkes beni çok iyi karşıladı. Takımda Brezilyalılar'ın olması da dil sebebiyle işleri kolaylaştırdı."

AVRUPA FUTBOLU - BREZİLYA FUTBOLU

"Taktik açıdan çok farklı iki kıtadaki futbol. Teknik hemen hemen aynı, her iki ligde de kaliteli oyuncular var ama Avrupa'da oyun mentalitesi daha üst düzey."

"Brezilya'da futbolcular topsuz oyunda pek bir şey yapmazlar. Buradan top sende değilse bile bir hücumcu savunmanın parçası oluyor. Taktikler Avrupa'da bir hayli gelişmiş."

Başa dön
_satellite.pageBottom();