fcb.portal.reset.password

FC Barcelona ile Gremio de Porto Alegre kulüpleri Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo'nun transferi için anlaşmaya vardı. Böylelikle Mart ayında tarafların anlaştığı satın alma opsiyonu devreye sokuldu. Bu anlaşma aynı zamanda oyuncunun hemen kadroya katılmasını kapsıyor. 

Brezilyalı orta saha için 31 milyon euro bonservis bedelinin yanı sıra şartlar sağlandığı takdirde 9 milyon euro bonus ödemesi yapılacak.

Futbolcu ile yapılacak sözleşme altı yıllık ve 400 milyon euro serbest kalma bedeliyle 2023/24 sezonunun sonuna kadar. 

Arthur Melo'nun A Takım oyuncusu olarak tanıtımıyla ilgili detaylar en kısa sürede resmi iletişim kanallarımızdan açıklanacaktır.

Orta sahada yetenek ve katkı

Brezilyalı, orta sahanın göbeğinde kısa pas oyunuyla dikkat çekiyor ve maçın temposunu belirlemesi onu tehlikeli kılıyor.

Pas becerisiyle dikkat çeken orta saha oyuncusu Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo ya da bilinen adıyla Arthur, 12 Ağustos 1996 tarihinde Brezilya’nın Goiania kentinde dünyaya geldi.

Oyuncu ilk önce Gremio ile dikkatleri çekti. Burada hem Brezilya Kupası’nı hem de Copa Libertadores’i kazandı. Ayrıca Brezilya U17 ve U20 kadrolarına düzenli olarak çağrıldı. Brezilya A Milli Takımı’na birkaç kez çağrılmakla birlikte henüz takım arkadaşı Coutinho’yla birlikte milli formayı sırtına geçirme şansı bulamadı.

Arthur, pasörlüğüyle bilinen bir orta saha oyuncusu. Bir diğer dikkat çeken yeteneği topu çok iyi saklıyor, topla çok iyi dönüyor ve üçüncü bölgede son paslarda çok başarılı. Sağ ayağını kullanan oyuncu 1.72 metre boyunda. 

Brezilyalı kariyerine 2008’de Goiás Esporte Clube altyapı takımlarında başladı. Ardından 2010’da Gremio kentindeki Porto Alegre Club’un yolunu tuttu. Luiz Felipe Scolari tarafından A Takım’a çıkarıldı.

Yavaş yavaş takımdaki yeri perçinlendi. Kulübü 2017’de Arjantin ekibi Lanus karşısında Copa Libertadores’i kazanırken; iki ayaklı finalin rövanş karşılaşmasında maçın adamı seçildi.

Başa dön