fcb.portal.reset.password

Nelson Semedo büyük bir potansiyele sahip. Benfica akademisinden gelip Portekiz'de hem kulüp hem milli takım seviyesinde parlayıverdi.

Ona Nelsinho diyorlar, Portekizli cevhere uyan bir isim. 2012'de Benfica altyapısının alt yaş kategorilerinden çok hızlı bir yükseliş sergiledi. Bir sezon Fatima'ya kiralandı ve 2015'te doğrudan A Takım'a döndü. 

O sene Portekiz Süper Kupası'nda ilk maçına çıktıktan sonra Semedo Benfica'daki iki sezonunda 63 maça çıktı. Bunlardan 11'i Şampiyonlar Ligi'ndeydi ve ona Barça'da ihtiyaç duyacağı kıymetli bir Avrupa tecrübesi verdi.

Dripling ustası

Barça topa sahip olduğunda Semedo birinci sınıf pas yeteneğiyle üçüncü bölgede Messi ve arkadaşlarının işini kolaylaştıracak ve hızıyla ciddi bir tehdit arz edecek. Portekizli bileklerine çok hakim ve topu saklarken bu sayede arka arkaya çalımlar atarak savunmacıları zor duruma düşürebiliyor. Sahanın diğer tarafında, yani defansta ise Semedo adeta çetin bir ceviz ve geçen sezon Portekiz Ligi'nin en çok top kapma hamlesinde bulunan ismi.  

İki yönlü oyunuyla genç bek Benfica'ya beş kupa kazanırken yardım etti. Lizbon'da doğan Semedo, bu yaz Konfederasyonlar Kupası'nda üçüncü olan Portekiz milli takımının formasını da giydi. Barça'ya hoş geldin! 

Başa dön
_satellite.pageBottom();