fcb.portal.reset.password

Tarihte altın madalya kürsüsüne çıkan en yaşlı sporcu olan Santiago Lange, Olimpiyat Oyunları resmi kanalına verdiği röportajda bir defa daha FC Barcelona ile geçen sezon antrenmanda tanıştığı Leo Messi ve Javier Mascherano'ya teşekkür etti.

Arjantinli yelkenci "FC Barcelona, Mascherano ve Messi'nin bana yaklaşımı çok güzeldi" dedi. "Messi ve Mascherano, Arjantin spor tarihinin birer parçası" diye ekleyen Lange iki Barça oyuncusuna da derin bir hayranlık beslediğini söyledi.

Çok uzaklardan gelen bir hayranlık

Ciutat Esportiva Joan Gamper tesislerinde Messi ve 'Küçük Şef' (Jefecito) Arjantinli olimpiyatçıyla buluştu ve Barça'nın 10 numarası üstesinden gelme konusunda hayranlık duyduğu Lange'den tişörtünü ziyaretin bir hatırası olarak imzalamasını istedi. Yelkenci dün şehre hayatı hakkında yapılan belgeselin tanıtımı için geldi. 

Barselona'da ameliyat geçirdiği akciğer kanserini atlamasından dokuz ay sonra 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda Nacra 17 karışık çiftler kategorisinde partneri Cecelia Carranza ile birlikte altın madalyaya uzandı. 54 yaşında bu ölümsüz ödülü elde eden sporcu 2016'da Uluslararası Yelken Federasyonu tarafından 'Yılın Yelkencisi' de seçildi.

Tıpkı Lange gibi Javier Mascherano ve Leo Messi de 2008'de Pekin'de düzenlenen olimpiyat oyunlarında Arjantin Milli Takımı ile finalde Nijerya'yı 1-0 geçerek altın madalyanın sahibi olmuştu. 

Başa dön
_satellite.pageBottom();