fcb.portal.reset.password

Ousmane Dembele, FC Barcelona oyuncusu olarak resmen tanıtıldı. Genç Fransız yıldızın ilk basın toplantısında futbol tarihinin en iyisi olarak nitelendirdiği "Leo Messi ile birlikte oynamak büyük bir onur" dedi. Heyecanı her halinden belli olan Dembele, "FC Barcelona'ya gelerek hayallerimi gerçekleştirdim" şeklinde sözlerini sürdürdü.

Küçüklüğünden beri Barça taraftarı olduğunu söylerken geçmiş yıllarda kulübün oyun tarzını ve kupalar kazanımasını yakından takip ettiğini belirtti. 20 yaşındaki Dembele, "bir oyuncu olarak gelişmek" için burada olduğunu sözlerine ekledi.

Yeni transfere göre kulübe ve şehre alışması uzun sürmeyecek çünkü soyunma odasında milli takımdan arkadaşı Samuel Umtiti ve Lucas Digne'nin varlığı adaptasyonu hızlandıracak.   

Normandiyalı kanat oyuncusu her iki ayağını kullanmakta olduğu gibi solda veya sağda oynamaktan da mutlu. FC Barcelona ile Borussia Dortmund arasındaki anlaşma gereği 105 milyon euro ve 40 milyon bonuslara transfer edilen Dembele bu büyük bonservisin üzerinde baskı yaratıp yaratmayağı sorusu üzerine sadece sahada neler olacağına odakladığını ifade etti.

Robert Fernandez: "Bir ya da iki oyuncuyu daha transfer etmek için çabalıyoruz"

Sportif Direktör Robert Fernandez de basın toplantısında söz aldı ve Dembele'ye hoş geldin demesinin yanı sıra gündemdeki konulara değindi. "Bir ya da iki oyuncu daha transfer etmek için uğraşıyoruz" diyen Fernandez isim vermezken Jean Michel Seri'nin bunlardan biri olmadığını ifade etti. A Takım'dan ayrılık olasılıklarıyla ilgili ise "herkes için en iyi olan opsiyonu sunabilmeyi" umut ettiğini belirtti.

Başa dön
_satellite.pageBottom();