fcb.portal.reset.password

Portekizli sağ bek Nelson Semedo cuma sabahı Barselona'ya ulaştı ve akşama doğru kulüple sözleşme imzaladı. Camp Nou'da resmen tanıtıldıktan ve orada fotoğraf çekimine katıldıktan sonra 23 yaşındaki yükselen yıldız Barça'daki ilk basın toplantısında boy gösterdi. İşte yeni transferin ilk sözleri: 

Açılış konuşması:

İlk olarak Barça'ya bana güvendiği ve bu fırsatı verdiği için teşekkür ediyorum. Bu formayı giydiğim için gururluyum. Bu kulübü seviyorum, çok büyük bir kulüp. Zaten biliyordum ama bugün daha iyi farkına vardım. Şehri de çok sevdim.

Kendisini nasıl tanımladığı ve takıma ne katabileceği hakkında:

Oynamayı seviyorum. Toptan asla vazgeçmem, son düdüğe kadar oynarım. Barça bana güvenebilir. Bu formanın hakkını vermek için her şeyi yapacağım.

Futboldaki örnek aldığı kişiler hakkında:

Benfica'da aslen orta saha oynadım ama teknik direktör daha iyi bir bek olabileceğime karar verdi ve ben de bek pozisyonunda profesyonelleştim. Herkesten bir şeyler öğrenmeye çalışırım. Biraz oradan, biraz buradan alırım, herkesin en iyi özelliklerini kapmaya ve bunları kendi futbol tarzıma da uygulamaya çalışırım.

Barça için oynamayı hayal edip etmediği hakkında: 

Eminim ki Barça bunu benden daha iyi açıklar ama son dört yılda çok geliştim, hocalarım ve oynadığım takımlar sayesinde yeni bir futbol tarzı yarattım. Bana çok yardım ettiler. Onlar olmasaydı, muhtemelen bugün burada olamazdım. Bu yüzden onlara sadece teşekkür edebilirim. Ve tekrar edeceğim savaşmak için hazırım ve bu konuda bana güvenebilirsiniz.

Barça kendisini transfer etmek istediğinde nasıl tepki verdiği hakkında:

Herkes Barça'da oynamak ister, ben de istisna değilim. Gelişmelerle son derece heyecanlandım ama sorumluluğun da farkındayım ve mutluyum. Takımla çalışmalara başlamak için sabırsızlanıyorum.

Robert Fernandez'in açıklamaları

Sportif direktör basın toplantısında Nelson Semedo'yu değerlendirdi: "Nelson fiziksel ve teknik olarak çok iyi. Onun gelişimini takip ediyorduk. Geleceği parlak olan genç bir futbolcu. Takıma çok şey katacak ve çabucak uyum sağlayacaktır."
Başa dön
_satellite.pageBottom();