fcb.portal.reset.password

Nelson Semedo, FC Barcelona futbolcusu olarak ilk günlerini yaşıyor ve çarşamba günü Ernesto Vallverde yönetiminde ilk antrenmanına çıkıp Amerika turu öncesi takım arkadaşlarıyla tanıştı.

Lizbon'un bir bölgesi olan Sintra doğumlu Semedo kendisini eğlenceli, iyi ama biraz da inatçı biri olarak görüyor. Ailesiyle ve kızıyla vakit geçirmeyi seven 23 yaşındaki savunmacı pop, R&B gibi her türlü müziği dinliyor. Özellikle de memleketinden çıkma 'rap criolho'. Annesinin yemeklerine bayılıyor ve Cape Verde'nin geleneksel yemeği 'cachupa' ile Portekiz mutfağından 'Bacalhau a Bras' (ızgara morina balığı) en favori lezzetleri. 

Şehre geldiği gün Semedo, Camp Nou'ya yolculuk yaparken kulübün resmi medyasına daha çok kişisel soruların yer aldığı bir röportaj verdi. "Barça için oynamak çocukluğumdan beri hayalimdi" diyen sağ bek sözlerine şöyle devam etti: "Bu anı hep hayal ettim ama erişilemez görünüyordu. Ama Tanrı'ya şükürler olsun ki buradayım."

Ülkesinin dışında ilk kez yaşayacak olan milli oyuncu yeni maceraya hızlıca alışacağını ve çabucak arkadaşları edineceğini söyledi. Gelmeden önce Andre Gomes ile konuşma fırsatı bulan Nelsinho vatandaşının takıma dair "büyük bir aile gibi" yorumununda bulunduğunu belirtti.  

Messi'ye oynayacak olması üzerine "Ailem beni buraya gelmemden dolayı çok mutlu. Kariyerimde bir sonraki adımı atmamı bekliyorlardı. Benimle gurur duyuyorlar" derken  amacını da "gelişmek ve Barça'ya hedeflerine ulaşmasında yardım etmek" şeklinde açıkladı.

"Sahada takımı için her şeyini veren ve asla pes etmeyen biriyim. Maç sadece hakem düdüğünü çaldığında biter" diyerek de kendisi hakkında taraftarlara şimdiden ipucu verdi. 

Başa dön
_satellite.pageBottom();