fcb.portal.reset.password

Çarşamba akşamı Şampiyonlar Ligi hepimizi heyecanlandıran müziğiyle birlikte Camp Nou'ya geri dönüyor ve Barça teknik direktörü Ernesto Valverde'yi anlamlı bir maç bekliyor. İki farklı dönemde çalıştırdığı eski takımına karşı sahaya çıkacak. Deneyimli teknik adam Pire'deki insanlar tarafından büyük bir sevgiyle hatırlanıyor.

Eski dostlar

"Olympiakos taraftarı beni neden bu kadar çok seviyor bilmiyorum" diyerek basın toplantısına başladı. "Ama orada birçok kupa kazandık. Ve hislerimiz karşılıklıydı çünkü Yunan halkı bana her zaman iyi davrandı. Böyle söylüyorum çünkü kalbimden bir parçayı orada bıraktım."

"Benim için birbirinden özel iki maç olacak ama özellikle oradaki maç daha anlamlı çünkü benim için büyülü bir yerdi. Kadro çok değişti ama hala birçok şampiyonluk kazandığım aynı Olympiakos her ne kadar benim için önemli olan orada tanıdığım insanlar olsa da."

"Olympiakos agresif bir takım ve bunu bir olumsuzluk olarak söylemiyorum. Pazar günü ligde önemli bir maçları var ve biraz bocalıyorlar ancak her zaman Şampiyonlar Ligi'nde oyunlarını bir seviye yukarı çekiyorlar."

Yorgunlukla mücadele

Kendi takımı ve muhtemel ilk 11 hakkında ise Valverde "bizim için önemli bir maç ama Malaga maçı da öyle. Bu yüzden kazanmak için gereken oyuncuları kullanacağız. Atletico maçından sonra oyuncuların yorgun olduğunu kabul ediyorum çünkü hafta arası yoğun bir milli maç programından döndüler ama toparlanmak için dört günümüz vardı."

Futbola odaklanma

1 Ekim'de yaşananlardan sonra takımın ilk defa taraftarları önüne çıkacağının hatırlatılması üzerine "insanlar buraya maç izlemeye ve eğlenmeye geliyor. Umarım yarın da aynısı olur. Ama insanlar kendilerini ifade etmek isterlerse bu bizi etkilemez."

Paulinho'dan Neymar hakkında

Valverde'ye basın toplantısında Paulinho eşlik etti ve doğal olarak Brezilya milli takımından bir arkadaşı üzerine sorulara maruz kaldı.

"Hem Neymar hem Messi ile oynamak büyük bir lütuf" diyen orta saha şöyle devam etti: "Farklı oyuncular ama her zaman söyledim Messi dünyanın en iyisi ve en iyi olmayı sürdürmesi için ona yardım etmek için elimden gelen her şeyi yapacağım. Benzer şekilde Brezilya için de görevim Neymar'a yardımcı olmak."

Dünya Kupası elemeleri için milli görevde olduğu dönemde eski Barça forvet ile PSG'de mutlu olup olmadığına dair konuşup konuşmadığı hakkında ise "Neymar ile bunu hiç konuşmadık. Hepimizin kendine ait profesyonel kararları var ve bu aramızda tartışacağımız bir konu değil" dedi.

Güvenli konuşma

Kişisel olarak ise Paulinho şu an için ne kadar özgüveni yüksek hissettiğini ifade etti. "İlk geldiğimde insanlar beni sorguladı ama iç huzurumla arama girmelerine asla izin vermedim.  Sadece takım arkadaşlarım ve bana güvenen hocalarım için elimden gelenin en iyisini yapmak istedim."

Başa dön
_satellite.pageBottom();