fcb.portal.reset.password

Barça'nın teknik direktörü Ernesto Valverde, Real Madrid'e karşı oynanacak İspanya Süper Kupası rövanşı öncesi umudunu koruyor. Çarşambayı perşembeye bağlayan gece TSİ 00.00'daki maç öncesi basın toplantısında yeni patron Camp Nou'da 3-1 kaybedilen ilk ayağın ışığında 'hiçbir şey imkansız değildir" dedi.

"Oraya gidip maçı kazanarak kupayı alma düşüncesini sürdürüyoruz, pes etmiş değiliz. Zor olacağını bilmekle birlikte bir şansımız var ve bunun için gideceğiz" diye ekledi.

Rakibin kontratakta tehlikeli olmasıyla ilgili teknik adam takımını uyarırken "Hücum etmeliyiz ama onların uzmanlaştığı kontrataklarını da kontrol etmeliyiz" şeklinde konuştu.

Valverde ilk maça dair aklında kalanları da "Esasen ilk maçta iyiydik ama sonunda atak için zorlarken bazı boşluklar verdik ve maçın sonucu orası belirledi" diyerek paylaştı.

Son olarak kulübün yeni transferi sorulduğunda "Paulinho ülkesinin milli takımı için önemli bir oyuncu. Teknik, güçlü ve dayanıklı. Kadromuzda onun gibi biri yok ve o bizi bu yönüyle çok yönlülük verecek" şeklinde sözlerini tamamladı. 

Sergio: Paulinho iyi bir transfer

Hocasından sonra söz alan Sergio Busquets ise Santiago Bernabeu'deki İspanya Süper Kupası rövanşında "o gün en iyi performansı sergileyen takım maçı kazanacaktır" dedi. Takımın Camp Nou'daki yenilgiyi geride bıraktığını açıkça ifade edeyen deneyimli orta saha "bazı hatalar yaptık ve Real Madrid girdiği pozisyonlar bitirmede etkiliydi" şeklinde konuştu.

Pazar günkü maç hakkında konuşurken Sergio, Real Madrid'in alan bırakıldığında kontratak konusunda nasıl neredeyse durdurulamaz bir takım olduğunu belirtirken takımın 1-0 geriye düştükten sonra verdiği reaksiyondan etkilendiğini de söylemekten geri kalmadı. "Beraberliği aramak için bastırdık ve başardık da ancak sonrasında oyuna uyum sağlayamadık" diyerek sözlerine devam etti. 

Barça'nın beş numaralı oyuncusu önceki maçtan sonra yaptığı yorumların hatırlatılması üzerine "Kadroyu geliştirmemiz gerektiğini söyledim çünkü modern futbol her yıl bunu yapmayı gerektiriyor" açıklamasını yaptı. 

Paulinho'nun iyi bir transfer olduğunu dile getiren deneyimli orta saha "bize farklı bir şeyler verecek ve harika bir oyuncu" derken Brezilya Milli Takımı'na karşı oynadığı maçlardan tanıdığı futbolcu için "umarım takımdaki rekabeti artırır ve kulübe faydalı olur" dedi.

Başa dön
_satellite.pageBottom();