fcb.portal.reset.password

Barça teknik direktörü Ernesto Valverde salı günkü Eibar maçından 24 saat önce rahat ve kendisine güvenen bir şekilde boy gösterdiği basın toplantısında 20 dakikalık sürede tam 18 soru cevapladı. 

Elbette gündemin göbeğinde Ousmane Dembele'nin sakatlığı ve onun yerine forma giyebilecek isimler vardı. Valverde 20 yaşındaki genç yıldızı kaybetmenin talihsizliğine vurgu yapsa da kadronun birçok opsiyonu olduğunun da altını çizdi.

İşte hocanın demeçlerinden satır başları: 

Eibar maçı hakkındaki genel düşünceleri ve geçen yılki maçın bir referans olup olmayacağı üzerine

"Evet, onu bir referans olarak kullanabiliriz. Belli bir oyun tarzları var, cesur bir takım, üstünüze geliyorlar ve oynamanıza müsaade etmiyorlar. Onların yarı sahasında oyununurlar zu geliştirmenize izin vermiyorlar ve sahanızdan çıkmanızı da zorlaştırıyorlar."

Gerard Deulofeu'nun Dembele'nin yerine oynayıp oynamayacağı hakkında

"Takımda o pozisyona oynayabilecek birçok isim var. Deulofeu, Aleix Vidal, Denis Suarez, Andre Gomes. Ortaya bir ilk 11 çıkarmak için alternatiflere bakıyoruz."

Luis Suarez'in gol konusunda çok baskı yaşayıp yaşamadığı üzerine

"Bence bu onun stili ve zorluklarla baş etme şekli. İşler iyi giderken de kötü giderken kendini ifade eden biri. Daha şanslı olduğu günler vardı. Futbolun çalışma prensibi böyle, en nihayetinde işler onun adına hep iyi gitti. Ona çok güveniyoruz. Her zaman kaleyi düşündüğünü biliyoruz. Hep mümkün değil ama gol atmak için böylesi bir açlık duyan bir golcüye sahip olmak çok güzel ve eminim ki goller de zamanla gelecektir."

Felsefesi ve rotasyon ile oyuncuları dinlendirmek hakkında

"Şu zamana kadar bir problem yaşadığımızı düşünmüyorum. Ama her maç farklı. Bazen hazırlanmak için çok az zamanımız oluyor. Yarın mutlaka değişiklikler yapacağız ama her değişiklik tarzı ve ritmi korumak için. Bütün sezonu 11 oyuncu ile götüremeyiz, rotasyon yapmak zorundayız.1

Paulinho'nun cumartesi günkü galibiyet golü üzerine

"Hem onun hem de herkes için büyük bir keyifti. Bu tür şeyler ona güven aşılıyor. Maça dahil olduğunda oyun çok belirgin değildi. Geri dönmeye ihtiyacımız vardı. Pası aldı, boşluğu değerlendirdi ve iyi bir vuruş yaptı. Umarım bunu sık sık tekrarlar."

Sezonun bu noktasında puan farkıyla lider olmak hakkında

"Futbolda her an her şey olabilir. Bir ay önce insanlar ellerini kafasına koymuş ve bu sezon bize neler olacağını merak ediyordu. Ama şimdi daha rahatlamış durumdalar. İşler iyiye doğru değişti. Bir ay sonra nasıl olacağını kim bilebilir? Bu yüzden tek düşüncemiz yarınki maçı kazanmak ve uzun vade konusunda endişe etmemek. Çünkü her şey bir haftada değilebilir. Haftaya girerken hedef 9 puandı, altısı gitti ve üç kaldı. Etrafımızdaki sesleri duymazdan gelmeye çabalayıp yarınki maçı kazanmaya odaklanmalıyız."

Başa dön
_satellite.pageBottom();