fcb.portal.reset.password

İki teknik adam Johan Cruyff'tan çok şey öğrendi | FCB

Valverde ve Unzue'nin her ikisi de 1988 yazında FC Barcelona'ya transfer oldu. Johan Cruyff'un imza attırdığı iki isim hücumda ve kalede iki sezon boyunca görev aldı. Kupa Galipleri Kupası ve Kral Kupası'nın ardından iki futbolcu da takımdan ayrıldı.

İki teknik adam da birbirini yakından tanıyor ve Barça'daki zamanlarından bir dostlukları var. İlk maçtan önceki basın toplantısında Valverde onun hakkında şöyle demişti: "Unzue halen öğrenme aşamasında ancak takımla ilgili çok fazla bilgiye sahip".

Navarralı hoca üç sezon boyunca (2014-17) Luis Enrique'nin sağ kolu gibiydi ve yardımcı antrenörlük yaptı. Ayrıca 2003-10 yılları arasında kulüp başarıdan başarıya koşarken de Rijkaard ve Guardiola'nın teknik heyetinde yer alıyordu. 

Unzue de Txingurri için "Valverde harika bir insan ve arkadaş" şeklinde konuşmuştu. İki eski takım arkadaşı şimdi salı akşamı (TSİ 22.00) rakip olarak karşı karşıya. İki teknik direktör bu sezon üç defa karşılaştı. Bunların ikisi Kral Kupası'ndan, biri ligdeydi. Bir kez Barça kazanırken iki maç berabere bitti.

Başa dön
_satellite.pageBottom();