fcb.portal.reset.password

Leo Messi Camp Nou'daki en büyülü anlardan birini kutlarken | SANTI GARCÉS-FCB

Barça taraftarları için 8 Mart 2017'de ne olduğunu hatırlatmaya gerek yok. İmkansızın gerçeğe dönüştüğü bir geceydi. Şampiyonlar Ligi son 16 turu ilk maçında Paris Saint Germain'e 4-0 kaybeden Katalanları ancak epik bir geri dönüş turnuvada tutabilirdi. 

İkinci yarının hemen başında 3-0 üstünlüğü yakalayan Barça mucizeye gerçekleştirebileceğini tam da hissetmişken Fransız ekibinden hançer gibi saplanan bir gol geldi. Barça'nın üç gole daha ihtiyacı vardı. Ve başardı.

Sergi Roberto'nun son saniyedeki sıra dışı golü Camp Nou'da sevinç gözyaşlarını sele çevirirken spor tarihinin en unutulmaz anlarından biri olarak da kayıtlara geçti. Bu geri dönüşün Laureus Yılın Spor Anı Ödülü kategorisinde aday gösterilmesi de haliyle sürpriz olmadı.

Kulüp geçen sezon ilk kez verilen bu ödüle aşina çünkü Sergi Mila'nın çalıştırdığı U14 takımı World Challenge Cup'ta yenilgiye üzülen Japon ekibinin oyuncularını teselli etmelerinden ötürü ödülü kazanmıştı.

Yeni oylama sistemi

Organizatörler 2018'de sistemde değişikliğe gitti ve şu andan başlamak üzere Aralık'a kadar her aydan toplam altı aday kamuoyunun online oylamasıyla belirlenecek. Beş ayın kazananları final turuna kalacak ve ylın spor anına aynı yöntemle karar verilecek.

Barça'nın PSG önündeki meşhur geri dönüşünün yanı sıra Ağustos ayının diğer beş adayı; Dünya Şampiyonası'nda yarışan Afgan kayakçılar Sajjad Husaini ve Ali Shah Fargang, Boston Maratonu'na katılan ilk kadın sporcu olan Kathrine Switzer'in 50 yıl sonra yeniden organizasyonda koşması, iki kolunu da sekiz yaşında kaybeden Jamarion Styles'ın okulu için maç kazandıran son saniye basketi, AS Roma'dan Francesco Totti'nin duygu dolu ayrılığı ve Formula 1 sürücüsü Kimi Raikonen'in son yarışından sonra göz yaşlarını tutamaması. 

Laureus ödüllerinde FC Barcelona'nın PSG'ye karşı imkansız geri dönüşünü ödüllendirebilirsin. 
Başa dön
_satellite.pageBottom();