fcb.portal.reset.password

Bu sezon Barça formasıyla Piqué | MIGUEL RUIZ - FCB

İspanya Milli Takımı'nın önünmüzdeki maçları için kampta olan Gerard Pique çarşamba günü basının karşısına geçti. Pazar günü Barça ile Las Palmas arasında Camp Nou'da oynanan maçtan sonra yaptığı gerekirse milli görevi bırakabileceği yorumunun ardından Pique milli takıma olan bağlılığını yeniden vurguladı. "Kimse İspanya Milli Takımı'na sadakatimden şüphe edemez. Çok uzun zamandır İspanya için oynuyorum. Burası ailem gibi. Burada olmamım temel sebeplerinden biri bu. İspanya için oynamaktan gurur duyuyorum ve birilerinin bundan şüphe etmesi beni üzüyor."

Pazartesi günü milli takım kafilesine katıldıktan sonra çıktığı ilk idmanda protestolarla karşılaşan savunmacı "Beni ıslıklayanlar olacağını biliyorum ama işleri tersine çevirmek istiyorum. Bu problemi çözmek istiyorum. Hocam ve arkadaşlarım burada olmama karar verdik ve elimden gelenin en iyisiyle onlara yardım etmek için çabalayacağım." 

Pique ayrıca pazar günkü bağımsızlık referandumunda yaşananlar sonrası Katalunya'daki son politik durum hakkında da görüşlerini açıkça belirtti. "Saygı ve diyalog yoluyla birbirimizi anlama noktasına gelebiliriz. İspanya'nın genelinde Katalanların referandumda oy verebilmesi gerektiğini düşünen birçok insan bulunduğuna ikna oldum. İnsanların evet, hayır ve çekimser olsun, oy verebilmesi tarafındayım. İspanya'da büyük bir problem var ve eğer diyalog kurulamazsa işler daha da kötüleşecek. Karşılıklı konuşmak ile her şey çözülebilir" şeklind sözlerine devam etti.

30 yaşındaki Katalan stoper "Herkesin fikri var, başkalarına saygı duyuyorum ve istediğim ortak bir saygı. Diyalog insanları bir araya getirir, günden güne radikalleşen bir dünyadayız. Katalunya ve İspanya'da olanlar 18 yaşındaki evden ayrılmak isteyen oğul ile baba arasında yaşananlar gibi. Ona rasyonel şekilde yaklaşıp konuşmalısınız veya ayrılacaktır" diyerek sözlerini tamamladı.

Başa dön
_satellite.pageBottom();