fcb.portal.reset.password

İki gün arka arkaya futbol dünyasında ilgi odağı tamamen Leo Messi'ye kaydı. Cuma günü dördüncü Altın Ayakkabı ödülünü aldıktan sonra Arjantinli yıldız kendisini 2021'e kadar Barça'da tutacak yeni sözleşmeye imza attı.

Barça TV'ye konuşan forvet, "Bir süredir imzaların atılmasını bekliyorduk ve bugün gerçekleşti.Yuvam olan kulübümle, tüm hayatımı geçirdiğim, evim, her zaman bir kariyerim olmasını istediğim yerde devam ettiğim için mutluyum. Hayalim futbolu Barça'da bırakmak ve şu an o yolda ilerliyoruz" dedi.

"Amaç başarılar kazanmayı ve Barça'da tarih yazmayı sürdürerek kulübün müzesini kupalarla doldurmak. Harika başarılar elde ettiğimiz için çok şanslıyız ve umarım gelecekte daha fazlası olacak" diyerek taraftarların gönlüne de su serpti.

İmza sonrası FC Barcelona Başkanı Josep Maria Bartomeu de görüşlerini belirtti.

"Futbol tarihinin en iyi oyuncusu için harika bir sözleşme" diyen Bartomeu sözlerine şöyle devam etti: "Tutkuyla bağlı olduğu kulübüyle sözleşme uzatması beni gururla dolduruyor."

"Bugün imzaladığımız yeni bir sözleşme çünkü Haziran'daki kontrat onun oyuncu olarak büyüklüğü için yeterliydi ancak yeni sözleşme dünya futbolunun değişen koşullarıyla daha uyumlu. Serbest kalma bedelinde değişiklik yaptık ve 300 milyon eurodan 700 milyon euroya çıkardık."

Başa dön
_satellite.pageBottom();