fcb.portal.reset.password

Güneş gibi parlayan dört Altın Ayakkabı. Leo Messi'nin ödülleri böyle parıldıyor. Barça'nın 10 numarası geçen sezon kaydettiği 37 lig golüyle Avrupa liglerinin en golcü ismine verilen Altın Ayakkabı ödülünü bir defa daha kazanarak kariyerinde dördüncü kez bu başarıyı elde etmiş oldu. Cuma günü Estrella Damm fabrikasında yapılan ödül töreniyle ödülüne kavuşan Messi büyük bir mütevazilikle "Bireysel ödüller her zaman kollektif bir çalışmayla gelir ve bu ödül hepimizin, çünkü takım arkadaşlarım olmasa o golleri atamazdım' dedi. 

Ödül töreninden önce Messi San Joan de Deu Vakfı'nın kanser merkezinin yardımlarıyla hayalleri gerçek olan kendi vakfından bir grup çocukla bir araya geldi. "En çok yardıma ihtiyacı olan insanlara, nasıl el uzatabileceğimi her zaman düşündüm ve buna önem verdim. Ne kadar çok kişiye yardım edebilirsem mutlu olacağım" şeklinde konuştu.

Leo Messi ödünülü takım arkadaşı ve geçen sezonki Altın Ayakkabı'nın sahibi Luis Suarez'den aldı. Uruguaylı forvet onun için "Maçta yapabildiği farklı şeylerden ötürü Messi eşsiz biri" diye bahsetti. Böylelikle Arjantinli, Cristiano Ronaldo ile birlikte bu ödülü dört kez kazanan iki isimden biri oldu.

"Sahada olgunlaştım ve her gün futbolcu olmaktan daha çok keyif alıyorum"

Barça forvetine eşi Antonella Rocuzzo ile iki çocuğu eşlik ederken ödülü takdim eden Luis Suarez'in yanı sıra kaptanlar Andres Iniesta ile Sergio Busquest de takım arkadaşlarını yalnız bırakmadı. Gelişimine değinen La Pulga "Bence sahda olgunlaştım ve oyunuma bir çok şey kattım. Her gün futbolcu olmaktan daha fazla keyif alıyorum" sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Kurumsal temsil

Seremonide Başkan Josep Maria Bartomeu, kulüp CEO'su Oscar Grau, başkan yardımcıları Jordi Cardones ve Jordi Mestre, futbol genel direktörü Pep Segura ve altyapı sorumlusu Guillermo Amor hazır bulundu. 
Başa dön
_satellite.pageBottom();