fcb.portal.reset.password

 

52. Joan Gamper Kupası 7 Ağustos 2017'de Camp Nou'da gerçekleşecek. Bu seneki konuğumuz Kolombiya'daki Copa Sudamericana finaline gitmekteyken trajik bir uçak kazasının kurbanı olan Chapecoense. Joan Gamper maçı takımın evindeki geleneksel resmi sezon açılışı anlamına geliyor ve rakibimiz bu turnuvada oynayacak altıncı Brezilya takımı olacak. 

Daha öncesinde Barça 28 Kasım 2016'daki kazada hayatını kaybeden 71 insanı saygıyla anmak için bu yılki Gamper Kupası'na Chapecoense'yi davet ettiğini açıklamıştı. Barça, Güney Amerika ekibinin kurumsal olarak yeniden insaşına ve trajediden önceki rekabet düzeyine gelmesine yardım etmeyi umuyor. 

Sezon öncesi programı neredeyse tamam

Bir başka günün daha açıklığa kavuşmasıyla Ağustos'ta başlayacak La Liga öncesi A Takım'ın hazırlık dönemi hemen hemen şekillendi gibi. Oyuncular 12 Temmuz'da antrenmanlara dönecek ve ayın 19'u ile 30'u arasında Amerika Birleşik Devletleri turunda olacak. Maçlar 22'sinde Juventus, 26'sında Manchester United ve 29'unda Real Madrid'e karşı.  

Barselona'ya dönünce ilk karşılaşma 7 Ağustos'ta Gamper Kupası'nda ve onu Camp Nou'da İspanya Süper Kupası ilk maçı takip edecek. Karşılaşma Ağustos'un 12'si ya da 13'ünde ve Real Madrid önünde. Rövanş Bernabeu'de ve resmi olarak açıklanmamakla birlikte, yılın sekizinci ayının 15'i ya da 16'sında. 

Başa dön
_satellite.pageBottom();