fcb.portal.reset.password

"Her gün Leo Messi ile oynamak büyük bir onur" diyor Rakitic | MIGUEL RUIZ - FCB

FC Barcelona oyuncusu olarak tanıtıldığı gün Ivan Rakitic'in tüyleri diken dikendi çünkü 'The Players Tribune' medyasına verdiği röportajda şöyle dedi: "Her çocuğun hayali Barcelona için oynamak." Blaugrana'daki günlerini keyifle anlatan 4 numara "Barça'nın futbolundan keyif almayan biri, futboldan keyif almıyordur" şeklinde konuştu.

Hırvat orta saha ailesinin Bosna'daki savaştan önce göç ettiği İsviçre'de büyüdü ve burada Basel ile profesyonel futbol kariyerine başladı. "Robert Prosinecki olmak istiyordum." Buradan kendisini İspanya futboluna atacağı Schalke 04'e geçti. 

2011'di. Rakitic dilini bilmediği bir ülkeye sadece 21 yaşında geldi ve Sevilla ile imzaladı. Aynı gece Endülüs kulübündeki ilk zamanlarında kaldığı otelin barında gelecekteki eşiyle tanışacaktı. "Eşimle tanıştığımda futbol oynamak için gerçek bir sebebim olduğunu hissettim ve kariyerim başka bir boyuta çıktı." Sevilla'da Maradona'dan sonra ilk yabancı kaptan olmanın gururunu taşıdığını söyledi.

İstikrarlı performansı ona dünyanın en büyük kulübü FC Barcelona'ya transfer olma fırsatını sundu. "Mutluydum ve hayatımın tamamen değişeceğini biliyordum" derken ne kadar doğru bir karar verdiğini "hala her gün bu isimlerle birlikte futbol oynamak büyük bir keyif" sözleriyle gösterdi.

Leo Messi'yi övmekten de geri kalmadı. "Dünyanın en iyi forvetleriyle bir arada oynamak benim için bir lütuf. Sadece bir futbol sevdalısı olarak bile Messi ile her gün yan yanan oynayabilmek benim adıma bir şeref" dedi.  

Ivan Rakitic'in ‘The Players’ Tribune’ verdiği röportajın tamamına göz at
Başa dön
_satellite.pageBottom();