fcb.portal.reset.password

Bir süredir dünya futbol kamuoyunun gündemi İtalya'nın 1958 yılından beri ilk kez Dünya Kupası'na katılamayışı. Teknik tartışmalar süredursun, futbol severlerin üzerinde birleştiği bir konu var: İtalya Milli Takımı'nın birinci kalecisi Gianluigi Buffon'un gözyaşlarının yarattığı hüzün...

39 yaşındaki tecrübeli kaleci, ilk maçta 1-0 yenildikleri İsveç'le 0-0 berabere kalarak Dünya Kupası'nda son kez boy gösterme fırsatını kaçırdığında gözyaşlarına boğuldu, buna kayıtsız kalmayan isimlerden biri de FC Barcelona'nın Hırvat orta sahası Ivan Rakitic'ti. 

Juventus'la Barça'nın Torino'daki karşılaşmasından önce basın mensuplarının karşısına geçen Rakitic, Dünya Kupası'ndaki yerini Buffon'a önerdi, İtalyan efsanenin esprili yanıtı ise gecikmedi: "Sevgili Rakitic, bir kaleci olarak oynayabilirdim ama senin yerine Hırvatistan orta sahasında oynamak pek iyi bir fikir değil, sizin iyiliğiniz için söylüyorum. Şaka bir yana, sözlerin büyük bir armağan oldu. Sana ve Jordi Alba'ya teşekkürler. Ve Alba, formam seni bekliyor."

İşte tüm diyalog:

Başa dön
_satellite.pageBottom();