fcb.portal.reset.password

Pazar günü TSi 23.00'te Camp Nou'da Real Madrid'e karşı oynanacak İspanya Süper Kupası ilk ayağı için düzenlenen basın toplantısında ilk olarak mikrofonların karşısında Gerard Pique geçti. "El Clasico her zaman özel. İyi hissediyoruz ve Süper Kupa'yı kazanacağımıza eminiz" dedi.

Katalan savunması ezeli rakip hakkında konuşurken şunu belirtmeden geçemedi: "Rakibiniz sizden daha çok kupa kazanmaya başlamışsa işleri tersine çevirmeniz gerekir." Sezon öncesi hazırlık maçlarında dört maçta dört galibiyet alınması da ima ederek Barça'yı geçmiş yıllarda başarıya götüren faktörün sahaya etkili bir performans koymak olduğunu söyledi. 

Kulübün iniş çıkışlarına da değinen Pique, "Kulüp cazibesini yitirmedi. Eğer yeni birkaç yüz getirebilirsek, her şey daha iyi olacak, bu bize kadro derinliği verecek" şeklinde konuştu. Neymar Jr'ın ayrılığının sorulması üzerine "Bunun üstünden gelip takım olarak bu durumdan daha güçlü çıkacağız" diyerek cevapladı.

Valverde: "Bir kupa için oynayacağız"

Ernesto Valverde bu pazar oynanacak El Clasico ile ilk resmi maçına çıkacak. Aslında bu karşılaşma sezonun Real Madrid önündeki ilk maç değil. Ciutat Esportiva'daki basın toplantısında konuşan yeni hoca "Hazırlık dönemi oynadığımız özel maç bir referans noktası ama o kadar. Şimdi daha farklı, ucunda bir kupa var ve bunun için oynayacağız" dedi.

"Kazanmak için her şeyimizi vermek zorundayız, iki zorlu maç olacak. Ne konuşulursa konuşulsun, biz sadece bu maçı düşünüyoruz ve bu maça odaklandık" şeklinde konuşarak İspanya Süper Kupası'nın iki ayaklı formatına bir vurgu yaptı. 

Leo Messi'nin form durumunu da değerlendiren Valverde, "Onu çok iyi bir durumda görüyorum, her yönden harika bir sezon öncesi kampı geçirdi ve umarım yarın en iyi haliyle onu görürüz" diyerek sözlerine devam etti.

53 yaşındaki teknik adam Luka Modric'in yokluğuna rağmen rakibin potansiyelinin farkında bir biçimde "Madrid'in ne kadar iyi ve kuvvetli bir kadroya sahip olduğunu biliyoruz. Daha yeni Avrupa Süper Kupası'nı kazandılar ama biz sadece kendimize odaklanmalıyız" deyip sözlerini tamamladı.

Başa dön
_satellite.pageBottom();