fcb.portal.reset.password

Barça İtalya'da Juventus karşısında aldığı 0-0'lık beraberlikle adını Şampiyonlar Ligi'nde son 16 takım arasına yazdırdı. Takım topu ağlara yollayamamış olmasına rağmen blaugrana hocası Ernesto Valverde mücadeleyi "görev tamamlandı" şeklinde yorumladı. Basın toplantısında teknik adam "Atina'daki beraberlikten sonra tur için iki şansımız vardı. Burada beraberlik yetiyordu ama eğer kaybedersek işimiz son haftaya kalacaktı ve bu tehlikeli olurdu. Bu sebepten mutluyum" dedi.

Sözlerine devam eden Barça antrenörü "Buraya kazanmak niyetiyle geldik. Karakter gösterdik çünkü bizi baskı altına aldılar, daha fazlası alan bulduklarında. Ama harika bir biçimde boşlukları kapattık, sadece son anlarda sorunlarımız oldu."

Messi'nin yedek başlaması

"Messi'yi yedek bırakmak çok zor bir karardı ama bu sezon çok fazla oynadı ve bugün zorlu ve uzun bir maç bekliyorduk ve böylelikle ikinci yarıda oyuna girip açık alanda pozisyonlar üretebilecekti."

Ter Stegen'in formu

"Şu anda müthiş formda. Bugün örnek olarak pek iş düşmüyor gibiydi ama önemli bir kurtarış yapılacağı zaman her zaman orada olacağını gösterdi. Uzatma bölümünde Dybala'nun şutunu çıkarması kritikti."

Berizzo'ya destek mesajı

Prostat kanseri teşhisi konulan Sevilla teknik direktörü Eduardo Berizzo için de birkaç söz eden Valverde "Futbola hepimiz tutkuyla bağlıyız ama hayatta daha önemli şeyler olduğunu bazen unutuyoruz. Kişisel olarak da kulüp olarak da ona desteğimizi gönderiyoruz" dedi.

Andres Iniesta, Lucas Digne ve Sergio Busquets'in maç sonu açıklamalarından satır başları: 

 
Başa dön
_satellite.pageBottom();