fcb.portal.reset.password

Ernesto Valverde, Camp Nou'da ilk La Liga maçında | MIGUEL RUIZ-FCB

2-0 biten maçın ardından basın toplantısında konuşan Ernesto Valverde "Takıma iyi bir izlenim bıraktı, özellikle de bazı kayıplara rağmen takım halinde oynama seviyesinde. Takım sahanın birçok bölgesinde disiplinliydi. İlk başta bu bize zarar verebilirdi ama tehlikeler üretiyorduk. İkinci yarı ise oyunun ritmi düştü" şeklinde yorumladı.

Barça'nın başında ilk lig maçına çıkıp ilk galibiyetini alan hoca "Bu galibiyet kötü sonuçlardan sonra yeniden iyi bir ruh haline dönebilmek adına önemliydi" dedi. Leo Messi'nin yeniden sahte 9 oynatılması üzerine sorulan bir soruya "Bu alanı avantaja çevirmek için derine gelmeyi sevdiğinden beri bu pozisyonda oynamak Leo'ya fırsatlar doğuruyor" diye cevapladı.

Formasyonla ilgili olarak da "Sık sık sistem değiştirmeyeceğim, açıkçası oyun tarzımızda bir değişiklik yok. En önemli şey takımın ikiye bölünmemesi ve savunma ile hücumda birlikte hareket edebilmesi." dedi. Sergi Roberto'ya da değinen 53 yaşındaki teknik adam "Hücum ve savunma çalışkanlığı bize yardım edebilir. Harikaydı ve biz de mest olduk." diyerek sözlerine devam etti. Ve son olarak "Saldırının kurbanları için bu maçı kazanmak istiyorduk" deyip sözlerini tamamladı.

Karma alanda konuşan futbolcuların maç sonu açıklamalarından satır başları: 

 

Başa dön
_satellite.pageBottom();