fcb.portal.reset.password

Andres Iniesta ve Luis Suarez, Hard Rock Stadyumu'nda sahne alacak yıldızlardan sadece ikisi | MIGUEL RUIZ-FCB

Miami'de basın toplantısı görevinden sıra Barça'nın iki yıldızı Andres Iniesta ve Luis Suarez'deydi. İki konu diğerlerinden ayrışarak ön plana çıktı. Bunlardan ilki takım arkadaşları Neymar Jr'ın durumu ve diğeri cumartesi günü oynanacak sezon öncesi maçıydı ama bir farkla - Hard Rock Stadyumu'nda FC Barcelona ile Real Madrid arasında.

Neymar hakkında

Andres Iniesta: "İnsanların bunun üzerine çok düşmemesini tercih ederiz ama bunu durdurmanın tek yolu var: Neymar'ın konuşması."

"Her zaman Neymar'ın dünyanın en iyi futbolcularından biri olduğunu söyledim ve umarım uzun yıllar Barça'da kalır. Böylesi hem kulüp hem de onun için harika olur. Bana göre o en iyilerden biri ve Barça her zaman en iyileri ister. Hepimizin onun kalmasını isteyeceğinden şüphem yok."

Luis Suarez: "Hepimizin söylediği gibi bu durum ne kadar erken netleşirse, Neymar dahil olmak üzere hepimiz için o kadar iyi. Uygun bir zamanda kendisi açıklama yapacaktır ve kararı ne olursa olsun biz onu sdece desteklemeliyiz."

"Ama takım arkadaşları olarak onun kalmasını istiyoruz. Onunla yan yana oynamak büyük bir zevk ve onu  kaybedersek yazık olur."

El Clasico hakkında

Andres Iniesta: "Madrid ile hazırlık maçında ve evden çok uzakta karşılaşmak biraz garip. Tamamen sezon öncesi hazırlıklarının bir parçası ve güzel bir maç olacaktır. Özel de bir maç olacak çünkü bu bir El Clasico. Şu anda sezonun hangi evresinde olduğumuzu dikkate alarak umarım iyi bir oyun ortaya koyarız. Her şey ritme girmek ve özgüven kazanmak ile ilgili."

Luis Suarez: "Bu bir El Clasico. Elbette kazanmak istiyoruz ama aynı zamanda ritme de girmek zorundayız."

Başa dön
_satellite.pageBottom();