fcb.portal.reset.password

FC Barcelona ve Andres Iniesta tarafları bağlayan bir şekilde ömür boyu sürecek bir sözleşme için anlaşmaya vardı. İmza töreni TSİ 13.30 sularında Camp Nou'daki President Sunol locasında gerçekleşti.

Daha sonra başkan Josep Maria Bartomeu ve kaptan Andres Iniesta, stadyumdaki Ricard Maxenchs basın odasında bir toplantı düzenledi. Başkan Bartomeu "Bu anlaşmayla kulüp büyümeye devam ediyor çünkü 118 yıllık tarihimizde ilk kez bir futbolcu ile ömür boyu sözleşme imzaladık. Bu, Andres'in olağanüstü kariyeri için bir ödül" dedi. 

"Takımdaki genç oyuncular her zaman onu rol modeli olarak gördüklerini söylüyorlar ve bu sadece futbolundan dolayı değil aynı zamanda onu bugün olduğu yere getiren saha dışındaki örnek karakterinden."

Kalmaktan ötürü çok heyecanlı

Daha sonra söz alan Iniesta "Benim için çok özel bir gün, çünkü yuvamda kalmam anlamına geliyor. Kulüp için büyük başarılar kazanmaya devam etmek istiyorum. Burası büyüdüğüm ve şu anki seviyeme ulaştığım yer" diye konuştu.

"Bana inancından dolayı kulübe teşekkür ediyorum. Takımın hedeflerine erişmesine yardımcı olmak için sabırsızlanıyorum ve sezon sonunda herkes için en iyisinin ne olduğunu tekrar düşüneceğim."

"Buna bir bedel biçemezsin. Sadece burada olmak değil, her zaman bu takım için önemli şeyler yapmayı sürdürebileceğimi hissediyorum. İşlerin olma biçiminden çok memnunum ve şu an kendimi futbol oynamaya devam ederken görebiliyorum."

Gerçek bir Barça efsanesi

Barça'nın 8 numarası A Takım ile 639 maça çıktı ve kulüp tarihinin en çok forma giyen ikinci ismi. 29 Ekim 2002'deki ilk maçından bu yana 15 senede 55 gol kaydetti.

2015 yazından bu yana takım kaptanı ve Iniesta Barça için bir sembol. 1996 Eylül'ünde sadece 12 yaşında kulübe katıldı ve 30 kupa ile Leo Messi ile birlikte kulüp tarihinin en çok kupa kazanan iki oyuncusundan biri.  

Başa dön
_satellite.pageBottom();