fcb.portal.reset.password

Bu pazar bir başka kritik El Clasico bizleri beklerken bu maçın ağırlığını FC Barcelona efsanesi Xavi Hernandez'den daha iyi tartabilecek çok az sporcu var.

Katar'ın Al Sadd takımında oynamasına rağmen yuvasında işlerin nasıl gittiğine bakmayı sürdüren Xavi, Real Madrid maçı hakkında düşüncelerini belirtti.

"Sezon bitmesine çok az kalmışken El Clasico ligin kaderini belirleyecek. Şampiyonluk için hayati derecede önemli bir karşılaşma, özellikle Barça adına, eğer kazanırlarsa zirveye tutunacaklar" dedi.

Eski takım kaptanın Messi için özel sözleri vardı: "Onu antrenman yaparken ilk gördüğümde farklı bir şey gördüğümü anladım. Karakteriyle, top sürmesiyle, yeteneğiyle, isabetli şutlarıyla inanılmaz bir genç Arjantinli'nin olduğu bana anlatılmıştı. Oyunun her alanında mükemmel biri. Tüm zamanların en iyi oyuncusundan konuşuyoruz."

Son olarak Xavi kendi geleceği hakkında "Teknik direktör olmayı, oyuncuları geliştirmeyi, maçları analiz etmeyi istiyorum. Futbola karşı bir saplantım var, bu benim tutkum. Al-Sadd ile bir sezon daha devam edeceğim ve sanırım 38 yaşında futbolculuk kariyerimi bitireceğim." 

Başa dön
_satellite.pageBottom();