fcb.portal.reset.password

Geçtiğimiz Salı günü Ernesto Valverde Barselona’ya geldi ve yeni FC Barcelona hocası olarak ilk izlenimlerini paylaştı. Camp Nou’ya giderken, geçmişte ve şimdi bir futbolcu olmayı karşılaştırdı: “Ben gençken, futbolcular şimdi olduğu kadar önemli değildi, devir değişti. Etrafta rahatça dolaşabilirdik ve tanınmadan Born ya da Gràcia’da gezebilirdik.” Ve şöyle ekledi: “Barselona’ya maçlar dışında da sık sık gelirim. Yılda en az birkaç kere arkadaşlarımı görüyorum ve şöyle bir takılıyorum. Burada dördü oyuncu ikisi hoca olarak altı yıl yaşadım ve yakın ilişkilerim var.”

İlk intiba her zaman önemlidir ve Valverde kendisininkini şöyle açıklıyor: “Uçağa bindiğimde atacağım adımın büyüklüğü sebebiyle daha önce Barselona’ya geldiğim seferlerden daha farklı olacağını biliyordum. Bunu havalimanında ve uçakta hissedebildim.”

Yeni blaugrana hocası, fotoğrafçılığa duyduğu ilgiyi de masaya yatırdı: Başka bir fotoğrafçılık kitabı? Futbol çok vakit alıyor, Bilbao’da çok sayıda maçla dört zorlu yıl geçirdim ve fotoğraf çekmek için çok az vakit vardı.

Valverde, Athletic Bilbao’da geçirdiği zamanları tutkuyla hatırlıyor: “En çok zaman harcadığım ve en çok ilişkiye sahip olduğum kısacası hayatımın kulübü. Bir aile gibi ve etrafımda olan insanları özleyeceğim. Bununla birlikte oraya sık sık gideceğim için şehri özlemeyeceğim.”

Deneyimli teknik adam sözlerini şöyle tamamladı: “Evde çok fazla futbol konuşmayız ama ailem bu adımın büyüklüğünün ve ne anlama geldiğinin farkında. Dahası daha önce yaşadıkları için şehri biliyorlar ve heyecanlılar.”

Camp Nou’ya giderken Valverde’yle arabada sohbeti kaçırmayın. Hepsi videoda!

Başa dön
_satellite.pageBottom();