fcb.portal.reset.password

FC Barcelona’nın yeni teknik direktörü Erneso Valverde’nin fotoğrafçılığa duyduğu tutku neredeyse futbola duyduğu tutkuya yetişecek, videoda da görebileceğiniz üzere. Eski Barça oyuncusu, kulüp tarihinin bazı simgesel fotoğraflarını inceledi. Bunların arasında Johan Cruyff’un Atletico Madrid’e attığı tarihi gol, Leo Messi’nin bu sezon PSG karşısındaki efsanevi geri dönüşün ardından verdiği müthiş poz ve kulübün tek sezonda kazandığı altı kupanın fotoğrafları da vardı.

Leo Messi’nin 6-1’lik galibiyetin ardından verdiği meşhur poz için Valverde şunları söyledi: “Fotoğraf güzel, onun için, o an için, tarihi geri dönüş için… Tartışmasız dünyanın en iyi oyuncusu Messi’ye hocalık yapacağım için heyecanlıyım. Her gün sizi şaşırtmayı sürdürür, en zor şey bunu her gün yapmak.”

Luis Enrique’den görevi devralan deneyimli teknik adam, 2009’da kazanılan altı kupanın La Masia önündeki fotoğrafına bakarken şunları söyledi: “Barça’nın harika başarılarından biri sadece kupalar kazanmak değil, aynı zamanda nasıl ve kimlerle kazandığı.”

Son olarak 53 yaşındaki hoca Barça oyuncusuyken çektiği bir fotoğrafa bakarken şöyle konuştu: “Katalan Fotoğrafçılık Enstitüsü’nde ders alıyordum ve eğitmenin isteği üzerine Born bölgesine gidip fotoğraf çekmiştim. Şimdi düşününce, bir La Liga ya da Barça oyuncusunun fotoğraf çekmek için şehir merkezine gittiğini hayal etmek imkansız.”

Başa dön
_satellite.pageBottom();