fcb.portal.reset.password

Dünden itibaren, Sergi Roberto’nın adı Barça’nın unutulmazlarının arasında yerini aldı. Kulübün tarihinde inanması güç bazı geri dönüşler vardı ama herkes katılacaktır ki, hiçbiri dün gecekiyle karşılaştırılamaz bile. Aslında, spor tarihinde, tüm branşlarda bu kadar dramatik başka bir geri dönüş bulmak zor.

Yedi muhteşem dakika ve ardından gelen Sergi Roberto golü…

Aşılmaz görünen engelleri birer birer geride bırakan Barça, normal sürenin bitimine sadece bir dakika kala Neymar Jr’ın ağzı açık bırakan frikiğiyle yeniden umutlandı.

Bu golden sadece çok kısa bir süre sonra aynı oyuncu bu sefer penaltıda korkusuzca topun başına geçti. Barça bir anda kendini turu geçmekten sadece bir gol uzaklıkta buldu, oysa bu, birkaç dakika önce, skor 3-1’ken imkansız görünüyordu.

Son dakikaya kadar gerilim sürdü. Hatta son saniyeye kadar. Camp Nou’daki 96.290 ruh, mucizeye tanık olmaya ne kadar yakın olduklarını bilmiyordu.

Barça neyi var neyi yoksa her şeyiyle PSG’nin üstüne gidiyordu, Ter Stegen dahil! Ve sonra, Sergi Roberto oradaydı, Neymar’ın akıllara durgunluk veren aşırtmasında altıpasın içinde kalecinin burnunun dibinde bitti, ayağıyla ufak bir dokunuş ve Camp Nou, tarihinin en görkemli gol sevinçlerinden birine şahitlik etti. Sergi Roberto olması gerektiği anda, olması gereken yerdeydi.

Tıpkı, 1992’de Kaiserslautern’a karşı son dakika golünü atan Jose Mari Bakero ve Chelsea’yi son saniyede yıkarak FC Barcelona’yı 2009 Şampiyonlar Ligi finaline taşıyan Andres Iniesta gibi.

Başa dön