fcb.portal.reset.password

Üç yıl, dört ay ve 21 gün. Bir başka deyişle 1240 gün. Ronaldinho ve Messi'nin Barça'da birlikte geçirdikleri süre. Frank Rijkaard yönetiminde Arjantinli Espanyol karşısında ilk maçına çıkmasıyla (16 Ekim 2004) Ronaldinho'nun blaugrana ile son maçı (9 Mart 2008) arasında neredeyse üç buçuk sene var ve bu korkunç bir uyum için son derece yeterli. 

Ronaldinho Barça'ya PSG'den geldi. Fransız ekibi Şampiyonlar Ligi ikinci turunda rakip ve Katalanlar rövanşta ilk maçtaki skoru çevirmeye uğraşacak. Dev karşılaşma Pichichi ve Altın Ayakkabı yarışını 23 golle önde götüren Messi ve takımın formda olduğu denk düşüyor.

Beraber oynadıkları zaman zarfında iki FC Barcelona efsanesi hafızalara olağanüstü hareketler, alışverişler ve goller kazıdı. Hatta Messi'nin bordo mavili formayla ilk golünde (Espanyol) servisi 'Ronnie' yapmıştı. Bu iki sihirbazın kombinasyonu, topla dansları, milimetrik ölçümleri ve birbirine yaptıkları asistleri hep görülmeye değer oldu. Videoyu seyret ve en azından bunların bir kısmının tadını çıkar!

Başa dön