fcb.portal.reset.password

 

Messi, Suarez ve Neymar Jr çok iyi durumda. Üç forvet FC Barcelona'nın son dönemdeki galibiyetlerinde başrolde ve son 33 golünün 23'ünde imzaları var. Açıkçası blaugranalar son dokuz maçının sekizini kazandı ve bunlardan biri Barça'nın Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale çıkmasını sağlayan 6-1'lik epik PSG geri dönüşüydü. Muhteşem üçlü tarihi gecede ikisi Neymar Jr ve Messi ile Suarez birer kez olmak üzere dört golde katkı verdi.

MSN bu sezon tüm kulvarlarda 90 gol kaydetti. Messi 43 golle La Liga'da ve Şampiyonlar Ligi'nde gol krallığında zirvede, Suarez ise 32 golle ikinci sırada ve Katalanlar adına son beş maçta açılış golünü attı. Neymar Jr'ın 15 golü var ve Barça ile kariyerinin 100. golüne bu sezon ulaştı.

Üçlünün gol sayısı inanılmaz bir seviyede ve onların inanılmaz yeteneklerini de gözler önüne seriyor. Avrupa'da en çok gol atan hücum üçlüsü konumundalar ve arka arkaya üç sezon 100 gol barajını geçmekten sadece 10 gol uzaktalar. Onların hüneri Barça'nın halen üçleme yapma şansını ayakta tutan sebeplerden biri.

Kıtanın en üretken ikinci üçlüsü 65 golle PSG'den Cavani, Moura ve Di Maria ve ardından 59 golle Real Madrid geliyor. Dördüncü sırada Bayern Münih var ve beşinci Napoli

Asistlerin kralı

Goller için doyumsuzluklarının yanı sıra Barça'nın üç yıldızı birçok asist de üretti. Toplamda üçlü 46 kez gol pasını verdi. Neymar 19 asist ile ilk sırada, Suarez 14 ve Messi 13 asist yaptı. Bu alanda blaugranalara en çok yaklaşan 28 asist ile Napoli ve ancak yarısını geçebiliyor ki bu da futbol dünyasının en verimli üçlüsüne Barça'nın sahip olduğunu kanıtlıyor.  

Başa dön