fcb.portal.reset.password

Geri dönüşün fotoğrafı artık Camp Nou’da sergileniyor. PSG’ye karşı 6-1’lik rövanş galibiyeti futbol tarihine geçti bile. Leo Messi’nin Parislilere karşı atılan 6. ve son golü kutladığı nefes kesen fotoğraf, birkaç saat önce Camp Nou girişine asıldı. Taraftarları karşılayan fotoğrafta aynı zamanda şu mesaj yer alıyor: Camp Nou’ya hoşgeldiniz. Tarih burada yazılır.

Messi’nin, Sergi Roberto’nun golünü kutladığı inanılmaz fotoğraf çekileli sadece bir hafta oldu. Bu kare, şimdiden, Palau Blaugrana ile Barça resmi mağazası arasında geniş bir duvarda kendine yer buldu. Barça – Valencia maçını izlemeye gelecek taraftarlar inanılmaz bir kareyle karşılaşacak.

O gece, Barça taraftarlarının hafızasında uzun yıllar boyunca zaten yaşayacak ancak böylece taraftarlar stadyumu her ziyaret ettiklerinde o eşsiz geceyi hatırlatan özel bir köşeye sahip oldu. Geri dönüş gecesi, golleri, kahramanları ve bu kareyle anılacak.

Oyuncular ve teknik direktör turu geçmede kilit rol oynadı ama taraftarların rolü de yadsınamaz. “Herkes takımın arkasında” sloganının etrafında tek vücut olan Camp Nou, maçın başından son saniyesine kadar takımı itekledi.

Uluslararası basın blaugrana’nın Şampiyonlar Ligi’nde daha önce hiç yapılmamış bir şeyi başararak 4-0’dan turu çevirmesini yere göğe sığdıramadı. Futbol tarihine geçen an, Camp Nou’daki yerine kavuştu.

PSG'ye karşı elde edilen unutulmaz galibiyeti yeniden yaşamak ister miydin? 
Başa dön
_satellite.pageBottom();