fcb.portal.reset.password

Messi, FIFA Yılın Futbolcusu oylamasında ikinci | VICTOR SALGADO - FCB

En İyi adı altında FIFA tarafından düzenlenen oylamada Leo Messi ikinci oldu. FIFA Ballon d'Or ödülü için France Football ile kurulan ortaklığın sona ermesinin ardından bu yıl FIFA'nın yeni ödülünün ilk senesiydi. Messi, beş kez ile en çok Ballon d'Or kazanan isim. Ballon d'Or ödülünü artık France Football veriyor ve FIFA Dünyada Yılın Futbolcusu ödülünü The Best (En İyi) olarak yeniden isimlendirdi.  

Zürih'te pazartesi gerçekleşen seremonide, milli takımların teknik direktör ve kaptanları, basın mensuplarından oluşan bir grup ve sporseverlerin internet üzerinden katılımıyla yapılan oylama sonucunda Cristiano Ronaldo en iyi erkek futbolcu seçilirken Messi ikinci ve Antoine Griezmann üçüncülükte kaldı. Portekizli oyların % 34,54'ünü alırken Arjantinli % 26,42 ve Fransız yıldız % 7,53 oy topladı. Her ne kadar bu ödül bu sene ilk kez verilse de Messi 2007'den beri dünyanın en iyi oyuncusu ödülünde ilk üçte yer aldı ve 2009-12 arasında adeta ödüle ambargo koyarak dört kez en iyi seçilip tüm zamanların en iyisi olduğunu kanıtlamıştı. 

Barça'nın dört oyuncusu FIFA Yılın 11'ine seçildi. Pique, Iniesta, Suarez ve Messi, dünyada yılın 11'inde blaugranayı temsil etti. FC Barcelona ile 2016'da La Liga, Kral Kupası ve İspanya Süper Kupası'nı kazanan dört oyuncu için tamamen hak edilmiş bir yer. Dahası, Messi seneyi 52 golle en golcü isim olarak kapatırken 47 gol atan Luis Suarez de Altın Ayakkabı kazandı.

FIFA'nın FIFPro Dünyada Yılın 11'i şöyle: Neuer (Bayern); Dani Alves (Juventus), Ramos (Real Madrid), Piqué (FC Barcelona), Marcelo (Real Madrid); Modric (Real Madrid), Kroos (Real Madrid) and Iniesta (FC Barcelona); Ronaldo (Real Madrid), Suárez (FC Barcelona) ve Leo Messi (FC Barcelona).

Ödül törenine video yoluyla mesaj yollayan Andres Iniesta, FIFA'ya teşekkür ederken Barça oyuncularının En İyi galasına katılamasından ötürü de özürlerini iletti. Kaptan "En iyi 11'e seçilmekten dolayı FIFA'ya teşekkür ederiz ve çarşamba günü Athletic Bilbao'ya karşı oynayacağımız kritik Kral Kupası maçından ötürü orada olamadığımız için de özür dileriz" dedi.

Başa dön
_satellite.pageBottom();