fcb.portal.reset.password

La Liga'nın 18. haftasında FC Barcelona evinde çok uzaklardan, Kanarya adalarından gelen Las Palmas'ı ağırladı ve karşılaşmayı rahat bir şekilde 5-0 kazandı. Maçtan sonra konuşan oyuncular ve patron özellikle takımın performansı ve mücadelesinden duyulan memnuniyeti dile getirdi. 

Karşılaşmada iki gol atan Luis Suarez, "3 puan almak ve daha fazlası evimizde işleri zorlaştıran bir rakibe karşı bunu yapmak önemliydi" dedi. 29 yaşındaki Uruguaylı golcü "Maçın başlangıcından itibaren ortaya konan ve bize galibiyeti getiren mücadeleyi övmeliyiz" şeklinde sözlerine devam etti.

Javier Mascherano ise "Tüm maçlarımızı kazanmalıyız ve bunun için çok çalışmalıyız. Hiçbir şeyi şansa bırakamayacak bir durumdayız" diyerek takımın içinde bulunduğu durumu özetlerken "Yapmamız gereken oyuna girmek ve ilk dakikadan itibaren kazanmak için çabalamak, hataları azaltmak ve oradan daha güçlenerek çıkmak" sözleriyle de sezonun geri kalanı için bir yol haritası çizdi.

İyi bir maç çıkaran ve ilk golün asistini yapan Portekizli Andre Gomes, "Yavaş yavaş büyüyorum. Gencim, biraz daha çaba göstermeliyim ve en iyi şekilde takıma yardım etmeliyim" şeklinde görüşlerini belirtti.

Barça teknik adamı Luis Enrique Martinez'in açıklamalarından bazı satırbaşları ise şöyle: 

  • "Yapmak istediklerimizden biri topa sahip olmadığımız zamanlara özel bir önem vermekti çünkü Las Palmas'ın kalitesini ve kapasitesini biliyorduk."
  • "İlk yarı hücumda çok bitirici değildik ancak ikinci yarı pozisyonları değerlendirmede daha başarılıydık" 
  • "2017'de takımdan iyi performanslar izledim her ne kadar ilk iki maçta hak ettiğimiz skorları alamamış olsak da." 
  • "Takım herkese ihtiyacımız olduğunu kuvvetli bir biçimde gösterdi. Aleix Vidal bir kere daha rekabete hazır olduğunu gösterdi. İki merkez orta saha Rafinha ve Andre Gomes çok iyiydi."
  • "Aleix Vidal fiziksel olarak güçlü ve yüksek ritimde oynayabiliyor. Şu an harika bir kondisyonda ve çok iyi antrenman yapıyor."
Başa dön
_satellite.pageBottom();