fcb.portal.reset.password

Şampiyonlar Ligi çeyrek final ilk maçında Barça Torino'da Juventus'a 3-0 kaybetti. Barça'nın teknik direktörü Luis Enrique hayal kırıklığını gizleyemezken sonucun Paris'teki benzer anıları hatırlattığını da itiraf etti. Fakat o zaman Katalanlar işleri tersine çevirmeyi başarmıştı ve tecrübeli hoca rövanşta Camp Nou'da ikinci bir mucizeye hazırlanmaya başlamak için hazır.

Blaugranaların patronunun demeçlerinden satırbaşları:

"Adaletli bir sonuç olup olmadığı önemli değil, sonuç bu. Barça taraftarının kısa süre önce gördüğü kabusu yeniden yaşamak gibi. PSG maçının üçüncü devresi gibi hissettirdi. Üzücüydü. İlk yarıda etkisizdik, ikinci yarıda da yeterince iyi değildik."

"Yanlış giden her detaya çalışmalıyız. Pozisyon almamız olması gereken düzeyde değildi. Sertlik gösteremedik ve Şampiyonlar Ligi'nde Juventus'a karşı bunları kaldıramazsın."

"Fakat ikinci yarı Juve'den iyi değilsek bile ilk yarıdan iyiydik. Topa sahip olduk, daha iyi hareket ettik, pozisyonlar ürettik ancak her zaman ihtiyacın olan şans yanımızda değildi."

"İlk yarıyı kafamdan atamıyorum. Üzüntü verici çünkü oyuncuların oraya çıkıp nasıl mücadele etmek istediklerine bizzat şahidim."

"Yarın tekrar ayağa kalkacak ve ne yapmamız gerektiğini düşüneceğiz. Bu gece yaşananlardan ötürü % 100 sorumluluk kabul ediyorum. Şimdi bir başka geri dönüş planlama zamanı."

"Kendimiz gibi oynarsak her takıma dört gol atabiliriz." 

Oyuncular acı veren yenilgiden sonra konuştu

Barça kaptanı 'Böyle takımlara karşı hata yaparsan cezaya katlanırsın' derken kaleci Marc Andre Ter Stegen ise mağlubiyeti acı verici olarak nitelendirdi.

Salı geceki yenilgiden sonra basının karşısına çıkmak zordu ama Andres Iniesta ve Ter Stegen bunu yaptı. Juventus'un birçok şeyi doğru yaparken takımın birçok şeyi yanlış yaptığını her ikisi de kabul etti. 

Andres Iniesta

"Özellikle ilk yarı hatalar yaptık ve kötü oynarsanız Şampiyonlar Ligi'nde cezalandırırsınız, tıpkı bizim iki gol yememiz gibi. İkinci yarı daha farklı bir hikaye vardı ve gerçekten gol atmayı hak ettik."

"Köşe vuruşundan goller yiyebilirsiniz ve Juventus iyi bir takım. Böyle takımlara karşı hata yaparsan cezaya katlanırsın."

"Paris'teki kadar kötü değildik, ama şimdi yine önümüzde bir başka çok çetin bir görev var. Yapmamız gereken şeyleri yaparsak turu çevirebiliriz ama yapamazsak o zaman imkansız olur."

Marc Andre Ter Stegen

"Acı verici bir geceydi. Özellikle ilk yarıda iyi olmaktan uzaktık. Geliştirmemiz gereken bazı şeyler var."

"Umarım rövanşta taraftarlarımız gelir ve bize destek olur ama önce lig maçını düşünmeliyiz."

"Kafamızı kaldırmalı ve bir sonraki maç için planlamalara başlamalıyız."

Başa dön