fcb.portal.reset.password

FC Barcelona, Villarreal deplasmanından üç puan çıkaramasa da Messi'nin son dakikadaki frikik golüyle beraberliği kurtarabildi.

Luis Enrique Martinez takımının sahaya her şeyini koyduğunu ve üç puanla ayrılmamasının şanssızlık olduğunu ifade edip oyuncularının performansını övdü.

Deneyimli teknik adamın demeçlerinden satırbaşları: 

  • "Takım daha fazlasını hak etti, kazanmayı hak ettik ama futbol her zaman adil değil"
  • "Villarreal oynamaya çabalayan bir takım, kaliteli oyuncuları var. Toplu ve topsuz nasıl oynamaları gerektiğini iyi biliyorlar"
  • "Bilbao'daki maçla aynı duygular içindeyim, hatta daha fazlası. La Liga'nın en az gol yiyen takımına karşı birçok pozisyon ürettik ancak son vuruşlarda becerili değildik"
  • "Lig daha uzun, kesinlikle şampiyonluk için mücadele ediyor olacağız. Gelişmeye devam etmeliyiz ve formumuzu düzeltmek için daha güçlü olmalıyız. Futbolda en zor şey gol atmak"

Oyuncuların görüşleri

FC Barcelona'nın başarılı orta sahası Sergio Busquets "Çok açık ki belirli anlarda şans bizden yana değildi ancak futbol böyle" dedi. 5 numara asla vazgeçmeyeceğiz ve savaşmaya devam edeceğiz diye devam edip "Kolektif olarak takım iyi bir seviyedeydi ancak ne yazık ki iki puan bıraktık" şeklinde sözlerini tamamladı.

Uruguaylı golcü Suarez "Üç puanı alamadık ama daha gidilecek çok yol var. Bugün gerçekten genel olarak iyi oynadık" derken "Sonuç adil değildi çünkü kazanmak için her şeyi yaptık. Çok pozisyon ürettik ve öne geçebilmeliydik" diyerek görüşlerini ifade etti.

Javier Mascherano ekibin kimliğine vurgu yaparak "Bu takım her zaman sonuna kadar savaşacağını göstermiştir. Sonuçtan pişmanlık duymak için zaman yok" dedi. Gerard Pique ise rakipten daha iyi olduklarını ve bu yüzden açıkça galibiyeti hak ettiklerini belirtip lig yarışının daha bitmediğini söyledi.   

Başa dön