fcb.portal.reset.password

Luis Enrique Barça'da şu ana kadar 8 kupa elde etti | MIGUEL RUIZ-FCB

Luis Enrique sezon sonunda FC Barcelona'dan ayrılacağını 6-1 kazanılan Sporting Gijon maçından sonra düzenlenen basın toplantısında açıkladı.

46 yaşındaki teknik adam kararını şu şekilde açıkladı: "Sezon öncesi hazırlık döneminde Albert Soler ve Robert Fernandez ile bir toplantı yaptık ve onlara sözleşmemi yenilememe ihtimalinin olduğu konusunda bilgilendirdim. Onlar, kulüp adına, herhangi bir baskı olmadığına dair güvence verdiler. Zamanı geldi ve şu an size açıklıyorum."

Kamuoyuna duyurmadan dakikalar önce teknik adam kararını Camp Nou'da soyunma odasında takıma bildirdi: "Bu profesyonelliği yaşama şeklim takımı geliştirmek ve çözümler üretmek için durmaksızın bir arayış içinde olmak. Bu da rahatlamak için çok az zaman demek. Sezon sonunda dinlenmek benim için iyi olacak."

Barça'ya teşekkür

Luis Enrique üç yıl geçirdiği kulübe teşekkür ederken "Kariyerim boyunca bana sadece oyuncu olarak değil antrenör olarak da güvenen kulübüme teşekkür ediyorum. Üç sene çalıştırdığım Barça B ile bana ilk hocalık şansını onlar verdi. Sonra benim için unutulmaz olan bu üç sezonda antrenör olmama karar verdiler."

46 yaşındaki teknik adam sezon bittiğinde kulüpteki üçüncü yılını tamamlamış olacak ve bu süre zarfında kazanılabilecek 10 kupanın sekizini elde etti ve önünde hala kazanabileceği üç kupa daha var.

"Heyecan dolu üç ayımız kaldı" diyen Lucho "Tüm kulvarlarda sadece üç ay. Bunlardan birinde zor durumdayız ama herkesin yardımıyla eminim ki işleri tersine çevirmek için bir fırsatımız" şeklinde sözlerini tamamladı.

Başa dön
_satellite.pageBottom();