fcb.portal.reset.password

Perşembe akşamı San Mames'te Kral Kupası ilk maçında Barça kendini bir anda Athletic Bilbao karşısında 2-0 geride buldu. Luis Enrique, Messi'nin farkı bire indirdiği maça dair "Takım reaksiyon gösterebildi ve son bölümde beraberliği de hak etti" derken işin geri kalan kısmının Camp Nou'da halledilmesi gerekecek.

Barça patronunun demeçlerinden bazı satırbaşları:

  • "Gol bize oksijen verdi, buna rağmen girdiğimiz pozisyonlardan beraberliği hak etmiştik. Ama kalenin önünde bitiriciliği aradık"
  • "Rövanş kolay olmayacak. Evimizde gol yemeyeceğimizden emin olup gol atmak zorundayız"
  • "En kötü senaryo gerçekleşti fakat devre arasından sonra oyunun kontrolünü sağladık. İkinci yarı takım olarak ne yapmamız gerektiğiyle ilgili mükemmel bir örnekti"
  • "Athletic prensiplerine sadık kaldı. Önde basan ve nasıl sorun yaratacağını her zaman bilen bir takım"

Oyuncuların görüşleri

Katalan ekibinin kaptanı Andres Iniesta rövanş maçına odaklanırken "tur hala ortada" derken "Savunmadan top çıkarırken bizi iyi baskı altına aldılar" sözleriyle rakibi överken Gerard Pique de sonucun ikinci maçta tur için açık kapı bıraktığına vurgu yaptı.

Sergio Busquets "Biz daha iyi olan taraftık ve beraberliği yakalayabilirdik" derken Ivan Rakitic de "Burada oynamak kolay değil. Özellikle de tatilden sonra. Ben iyimserim. Daha fazlasını hak etmiştik" şeklinde konuştu. 

Başa dön