fcb.portal.reset.password

Bu hafta sonu FC Barcelona, pazar günü öğlen maçında (TSİ 14.00) Real Betis ile karşı karşıya gelecek. Son idmandan dakikalar önce Luis Enrique, Ciutat Esportiva'daki basın odasında medya mensuplarının sorularını yanıtladı.

İşte 46 yaşındaki teknik adamın cumartesi öğleden sonra gerçekleştirdiği basın toplantısından satırbaşları: 

  • "Sezonun başındaki ilk maçtan bu yana Betis birçok yönden değişti, buna antrenör değişikliği de dahil. Gus Poyet bize karşı Camp Nou'da beş savunmacı kullanmıştı fakat bu her zamanki sistemi değildi. Victor Sanchez ise bu sistemi haftalardır kullanıyor."
  • "Onların stadında Betis bize sorun çıkarmaya çalışacak, evlerinde iyi bir form durumları var."
  • "Benim için tek önemli olan şey Villamarin'deki maç ve üç puanı alıp üstümüzdeki takımlar üzerinde baskı kurmayı sürdürmek."
  • "Kupanın bu aşamasında her zaman zorlu bir rakiple eşleşirdik ve yine gerçekten zor bir kura çektik. Atletico zorlu bir rakip ama kazanırsak bu işin sonunda Kral Kupası finali oynamak var. Her iki takım için de kendilerini test etme şansı olacak."
  • "Busquets'in yerini doldurmak için farklı seçeneklere bakıyorum ve Mascherano bunlardan biri ama taktiklerimi açığa vurmayı hiç sevmem."
  • "İyi bir form durumu ve seri galibiyetler yakalamak istiyorduk, çünkü bu liderle farkı kapatabilecekti. Bunu başardık. Şimdi yapmamız gereken tek şey günden güne daha iyi olup puanlar toplamaya devam etmek. Fakat maraton uzun. Maç maç önümüze bakmalıyız."
Başa dön
_satellite.pageBottom();