fcb.portal.reset.password

Lig maratonunun sonuna gelirken FC Barcelona'nın pazar günü Real Madrid karşısında çıkacağı El Clasico final niteliğinde olacak.

Luis Enrique cumartesi öğleden sonra düzenlenen basın toplantısında aynen bu cümleyi kullanarak karşılaşmanın önemini anlatmak istedi. Bunun yanı sıra takımın kendisine birçok başarı getiren oyun felsefesine tutunması gerektiğini belirtti.

"Barça'nın kazanması için Santiago Bernabeu'den daha iyi bir yer yok" diyen teknik adam "Bizim için bir final" demeyi de ihmal etmedi. 

"Real Madrid'in yakalama fırsatı ekstra bir motivasyon" şeklinde bir açıklama yapan 46 yaşındaki antrenör "Sezon sonu yaklaşırken ligin kaderini belirleyen bir maç olacak. Lig bitebilir veya kapı hala açık kalabilir" ifadeleriyle sözlerini sürdürdü.

Kritik üç puan mevzubahis olunca "Hedefimiz oyun tarzımıza sadık kalıp Real Madrid'e karşı iyi bir oyun ortaya koymak" dedi.

Şampiyonlar Ligi'ne veda edilmesinin ardından takımda morallerin bozuk olabileceğinin hatırlatılması üzerine ise "Kadrom profesyonellerden oluşuyor ve bu tür maçların zorluğuna rağmen galibiyetin yollarını arayacak" şeklinde konuştu.

Başa dön
_satellite.pageBottom();