fcb.portal.reset.password

Luis Enrique, takımının çarşamba akşamı 23.00'te Kral Kupası yarı finalinde Atletico Madrid'e karşı Vicente Calderon'da oynayacağı ilk maç hakkındaki zorlu görev için hiç şüphe duymuyor. "Atletico çok rekabetçi ve savunurken size çok az alan bırakıyorlar. Bizi baskı altına alacaklarını ve topu rakip yarı sahada kazanmaya çalışacaklarını biliyoruz" şeklinde Diego Simeone'nin takımını yansıtan Barça hocası "Avrupa'nın en iyi takımlarından biri" demeyi de ihmal etmedi.

Madrid'deki deplasman maçı için takımın hazırlıklarından bilgi veren Asturyalı teknik adam "Camp Nou'da son iki maç ve Calderon'daki son maçı referans noktası olarak kullanıp oyuncularımıza video olarak gösterdik" dedi.

Fransız savunmacı Samuel Umtiti'nin taktiksel ve fiziksel olarak saha içi ve dışında takıma alıştığını ifade eden deneyimli teknik adam, Arjantinli savunmacı Javier Mascherano'yu överek sözlerini sürdürdü: "Onun bizimle olması her zaman olumlu ve bu yüzden bu kadar çok maç oynuyor."

Barça patronu Iniesta ve Sergio Busquets'ten yoksun olacak: "Üstesinden gelmemiz gereken engellerin olduğu bir sezon ama tüm kulvarlarda rekabet edebilmek için rotasyon mecbur" diyerek Ciutat Esportiva Joan Gamper'deki basın mensuplarının önünde toplantıyı noktaladı.

Başa dön
_satellite.pageBottom();