fcb.portal.reset.password

Messi ve Bas Dost Altın Ayakkabı için kapışıyor | FCB / Sporting Clube

La Liga’da son düzlüğe girildi. Sezon iki hafta sonra sona eriyor ve FC Barcelonalı Leo Messi Altın Ayakkabı yarışında liderliğini sürdürüyor. Takım arkadaşı ve müstakbel selefi, 2015/16 Altın Ayakkabı kazananı Luis Suarez’den sonra ödülü yine Katalan başkentine getirmeye çok yakın. Suarez de bir yandan, Barça tarihinin en golcü futbolcuları listesindeki ilerleyişini sürdürüyor.

Arjantinli 35 gol attı bile ve Sporting Lisbon’dan 31 gollü Bas Dost’u geride bırakmayı başarabilirse bu prestijli ödüle dördüncü kez ulaşacak.

Messi’nin son iki maçı Las Palmas deplasmanı ve Camp Nou’da Eibar karşılaşmalarıyken, Bas Dost sekizinci sıradaki Feirense’nin konuğu olup, 10’uncu sıradaki Chayes’i misafir edecek.

Ayrıca iki Bundesliga oyuncusu da hala yarışın içinde: Bayern Münih’ten Robert Lewandowski ve Borussia Dortmund’dan Pierre-Emerick Aubameyang 28’er gol kaydetti.

Onların hemen peşinde ise Barçalı Luis Suarez 27 golle takibini sürdürüyor. 

Ödül, daha önce bir kez Türkiye'ye gelmişti. Türk futbolunun efsane golcülerinden Tanju Çolak 1987/88 sezonunda Galatasaray'la 39 gol atarak, Altın Ayakkabı'ya ulaşmıştı.

FC Barcelona'nın yıldız oyuncusu Messi'yle ilgili bilgiler ve tüm haberler için oyuncu sayfasını ziyaret edin!
Başa dön
_satellite.pageBottom();