fcb.portal.reset.password

 

Messi'nin dokuz boyunca gösterdiği gelişme | FCB

Leo Messi yine yaptı. Aslında arka arkaya dokuz sezondur yapıyor. Sadece bir sezonda ligde 20 gole ulaşmak kolay değilken o yıldan yıla, sezondan sezona bunu başarıyor.

Her zaman olduğu gibi Arjantinli fırsatı kaçırmadı ve Atletico Madrid'e karşı Calderon'da galibiyeti getiren golü atıp (1-2) ligdeki 20. golüne üstelik La Liga'nın bitimine 13 hafta kala ulaştı. Yıldız forvet Pichichi yarışında da lider. Leo aynı zamanda Barça'daki 400. galibiyetini elde edip bir başka dönüm noktasını daha geride bıraktı. 

Bu rakamlar Barça'nın 10 numarasının olağanüstü işleri ne kadar sıradan gösterdiğine bir başka işaret. İşte bir örneği daha: Messi 2008/09'dan bu yana üst üste dokuz sezon ligde 20 gol atıp La Liga tarihinde bunu başaran ilk oyuncu oldu.

Altın Ayakkabıda Lider

Luis Suarez'in (18) iki gol önünde olduğu ligdeki Pichichi yarışından ayrı olarak Messi, Avrupa Liglerinin en golcüsüne verilen Altın Ayakkabı'da da zirvede. Arjantinli 20 golle 40 puan toplarken (La Liga'nın katsayısı 2) 26 golü bulunan Cavani'nin 39 puanı (Ligue 1'nın katsayısı 1,5) var.

Başa dön
_satellite.pageBottom();