fcb.portal.reset.password

Barça, Madrid'deki Vicente Calderon stadyumunda Alaves'i 3-1 mağlup ederek Kral Kupası'nın sahibi oldu ve böylelikle bu kupayı arka arkaya üç kez müzesine götürdü. Final aynı zamanda Luis Enrique'nin Katalan ekibinin başındaki son maçıydı. Asturyalı hoca son görevini yapmış bir biçimde kulüpten ayrıldığını söyledi. Deneyimli teknik adam kupayı taraftarlara armağan edebildiği için mutluydu: "Kupa herkes için, biz bir aileyiz. Oyuncuların bu performansı göstermesine yardım eden birçok insan var ve bu hep beraber iyi bir iş çıkardığımızı gösteriyor" dedi. 

Takımın hocası olarak geçirdiği üç sezonu özetleyen Luis Enrique: "Mutluyum çünkü birçok Barça taraftarının kupalar kazandığımız için mutlu olmasından keyif aldım ve bunu gururlandırıyor. Burada bitirmek isteyen bendim çünkü benim ve oyuncular için en iyisi buydu, tekrar canlanmaya ihtiyaçları var. Alınabilecek 13 kupanın 9'unu elde etmek gayet iyi bir istatistik."

Son olarak hoca olağanüstü bir performans sergileyen Messi'yi başka bir gezegenden diye tanımlarken çok hızlı bir şekilde sahalara dönen Aleix Vidal'in de süre almayı hak ettiğini belirtti.

Andres Iniesta:

  • "Final her zaman finaldir ve zordur. Favori olsak bile böyle maçlar zor geçer. Mutluyuz çünkü sezonu kupayla bitirme hedefimizi gerçekleştirdik."
  • "İyi oynamak zorundayız ama aynı zamanda sonuç da almalıyız. Diğer turnuvalarda yeterince iyi değildik ve cezalandırıldık."
  • "Üst üste üçüncü defa Kral Kupası'nı kazanıyoruz, bu övgüye değer."
  • "Luis Enrique takımın kırılgan olduğu bir zamanda geldi ve bu yüzden başardıkları pozitif görünmenin de ötesinde."

Paco Alcacer: 

  • "Sonunda büyük emek sahaya yansıdı. Takıma gol atarak yardım etmek önemli. Mutluyum."
  • "Sezona kötü başlayıp sonra yükselişe geçtim. Her zaman anı düşünüyorum ve sonraki maç ve sonunda bunun bir ödülü oluyor. Asla pes etmemeli ve her şeyinizi vermelisiniz."
  • "Leo Messi'den daha iyi bir oyuncu yok. Onunla birlikte bunları tecrübe edebildiğim için çok gururluyum. O futbolu çok kolay gösteriyor. Dünyanın en iyi oyuncusu olduğuna dair en ufak bir şüphe yok."

Aleix Vidal: 

  • "Ciddi bir sakatlıktı fakat her gün sıkı çalışmak kupada bugün son dakikaların tadını çıkarma fırsatını bana tanıdı, üstelik sakatlandığım maçtaki hakeme ve rakibe karşı."
  • "Doktorlar iyileşme süresini beş ay olarak öngördü ama daha kısa sürede döndüğüm için şanslıyım. Çok çalıştım ve her gün kendime iyi baktım."
  • "Sezon boyunca zor zamanlardan geçtim ve işler değiştiğinde hocam bana güven aşıladı ancak o zaman da talihsiz bir sakatlık yaşadım." 

Başa dön
_satellite.pageBottom();