fcb.portal.reset.password

Paco Alcacer kritik bir zamanda imdada koştu. Pazar akşamı Granada'ya karşı 4-1 kazanılan maçta 17. dakikada sakatlanan Rafinha'nın yerine oyuna dahil olan Barça'da ilk sezonunu geçiren 23 yaşındaki santrfor ev sahibi ekibin beraberlik golünden kısa süre sonra takımını 2-1 öne taşıyan golü kaydetti.

"Takımın kazanmasına yapabileceğim herhangi bir şekilde yardım edebildiğim için mutluyum" diyen ve tevazusunu ortaya koyan Paco "Kenardan kim gelirse gelsin sahaya yüzde yüzünü koymak zorunda" şeklinde sözlerini sürdürdü. 

Alcacer'in dışında Sergi Roberto, Neymar ve Carles Alena da medyaya konuştu. İşte onların demeçlerinden satırbaşları

Sergi Roberto

"İlk yarı çok fazla pozisyona girdik ama top çerçeveden geçmedi."

Neymar

"100. golümü attığım için çok mutluyum ama kazandığımız için daha da mutluyum."

Carles Alena

"Uzun süredir beklediğim bir gündü ve bugün kazanabildik, bu yüzden sevincim iki katına çıktı."

Teknik adamın görüşleri

Luis Enrique bitiş düdüğünün hemen ardından farklı galibiyetle ilgili ilk izlenimleri hakkında konuştu ve haklı bir galibiyet aldıklarını belirtti.

İşte 46 yaşındaki antrenörün demeçleri:

Milli maç arasından sonraki ilk maç olması üzerine "Oyuncular birçok seyahat yaptı, farklı zaman dilimlerinde oynadı, jetlag yaşadı ama bu akşam iyi reaksiyon gösterdiler" dedi. 

Rafinha'nın sakatlığına dair "Bizim için büyük bir kayıp ve çok üzücü bir haber" diyen teknik adam Paco Alcacer için "Bu gece olağanüstüydü. Sürekli tehlike yarattı. Onun adına mutluyum" şeklinde konuştu.

100. golünü atan Neymar'ı da övmekten geri kalmayan Luis Enrique "Böyle rakamlara ulaşmak ancak onun gibi bir canavarın başarabileceği bir şey" ifadesinde bulundu. 

Başa dön
_satellite.pageBottom();