fcb.portal.reset.password

Jordi Alba antrenman esnasında | MIGUEL RUIZ - FCB

Cuma bir etkinlikte konuşan Jordi Alba takımın yeni antrenörü Ernesto Valverde'nin gelişi hakkında konuştu ve onu cesur bir teknik adam olarak tanımladı. "Takımlarının topa sahip olmasını sever. Hep fiziksel olarak güçlü oyunculara sahip oldu ama onların yerden oynaması istedi. Onunla çalışan oyuncular bana çok güzel şeyler söyledi."

"Barça tarzı da hep aynıydı. Belki şu ana daha direkt oynuyoruz çünkü dünyanın en iyi üç hücumcusuna sahibiz ama yine de topa sahip olup oyunu kontrol ediyoruz ve rakiplerin olmasını istediğimiz yerde bulunduklarından emin oluyoruz."

Kendisinin FC Barcelona'ya gelişiyle karşılaştırıp sol bek "Beş sene önce buraya geldiğimde insanlar, hem teknik heyet hem de oyuncular bana çok iyi davrandı. İnsani olarak Valverde hakkında harika şeyler duydum" dedi.

Takım arkadaşı Andres Iniesta'nın sorulması üzerine "Umarım burada emekli olur, çok uzun süredir en üst seviyede oynuyor ve ona sahip olmak bizim için zorunluluk" şeklinde konuştu.

Katalan oyuncu ayrıca "Herkesin süre alması çok iyi çünkü her zaman aynı 11'i kullanamayız. Kadroda 23 oyuncu var ve herkes önemli hissediyor.  Bize kupalar kazandıran da bu."

Başa dön
_satellite.pageBottom();