fcb.portal.reset.password

Maç esnasında Rafinha | MIGUEL RUIZ - FCB

Barça pazar akşamı ligin en zorlu deplasmanlarından biri olan Atletico Madri karşısında aldığı 2-1'lik galibiyetle şampiyonluk yarışında çok kritik bir virajı geride bıraktı. Doğal olarak antrenörden oyunculara herkes maçtan sonra yaptıkları açıklamalarda güzel sözler sarf etti.

İşte demeçlerden satırbaşları:

Luis Enrique

"Moralimizi gerçekten çok yükselten bir zafer oldu."

"Hak edilmiş bir galibiyet. İlk yarıda rakibin presi ve sahanın durumu işleri zorlaştırdı ama ikinci yarı öndeki baskıları aynı etkide olmadı ve artan özgüvenimizle daha çok pozisyon bulduk."

"Şampiyonluk yolunda doğrudan bir rakibe karşı kazandığımız için memnunum ama daha önümüzde çok maç var. Atletico deplasmanını atlatmak önemliydik ve bizi hedefimize yaklaştırdı. Zirveye baskıyı sürdürüyoruz."

"Sistemimizi değiştirdik ve 3-4-3 orta sahada elmas şeklinde bir formasyon kullanıp orta sahaya ve topa hakim olmak istedik."

Rafinha

"Takım büyük çaba gösterdi ve son ana kadar savaşmak bize üç puanı getirdi."

"Rakiplerin bize yaptığı presi kırmak için üçlü savunmaya çalışıyorduk. Her türlü sistemi oynamaya hazırız."

Sergi Roberto

"Maçın sonunda uyluğumda acı hissediyordum. Koşuya başladığımda veya hızımı değiştirdiğimde ağrı başladı. Maçın sertliği ve zeminin kötülüğünün etkisi vardı."

Luis Suarez

"Bugün herkes formundaydı. Şampiyonluk için mücadele etmek adına arzumuz olduğunu gösterdik."

"Lig yarışını geri döndürmek için bu maçın büyük bir fırsat olduğunun bilincindeydik."

Andres Iniesta

"Böyle bir stadyumda kazanmak her zaman güzel. Bizi ligde yarışta tutacak bir galibiyet. Şimdi içeride üst üste iki maçımız var ve sonra bir diğer kulvara odaklanacağız."

Neymar Jr

"Böylesine zorlu bir maçı kazandığımız için mutluyum. Çok kaliteli bir takıma karşı elde edilmiş çok önemli bir galibiyet."

Başa dön