fcb.portal.reset.password

Katalan derbisinde rakibi Espanyol RSCDE Stadyumu'nda 3-0 ile geçen FC Barcelona, iki gol atan Luis Suarez ve tek golün sahibi Ivan Rakitic'e müteşekkir. Maçtan sonra Uruguaylı golcü galibiyetin sırlarını anlattı. "Kora kor mücadele, istek ve hırs bize üç puanı getirdi. Zor olabileceğini biliyorduk, bu tür maçlar tansiyonundan dolayı her zaman zordur ama kendi oyun stilimizi oynarken rahattık."

"İlk yarı rakibimiz savunmada taktiksel olarak kuvvetliydi ancak konsantrasyonu kaybetmedik. İlk gol bizi rahatlattı."

"Baskıyı artırmak için kalan maçları kazanmalıyız. Sonunda ne olacağını göreceğiz."

Ivan Rakitic

"Daha iyi olan taraf bizdik ve bizim zamanımızın gelmesi için bekledik."

"Maçta öne geçmek çok yardımcı oluyor fakat tüm maç boyunca iyi çalıştık ve bundan dolayı zamanımızın geleceğinden emindik."

Gerard Pique

"3-0 daha iyi olan taraf olduğumuzu gösteriyor."

"Daha sıkı çalışmalı ve kalan maçlarımızı kazanmalıyız."

Jordi Alba

"Kazanmak zorunda olduğumuzu biliyorduk ve hata yapamazdık."

"Yorgunluk ikinci yarı rakibimizi etkiledi."

Sergi Roberto

"Real Madrid'in aldığı sonucu biliyorduk ve lig yarışında kalmak istiyorsak kazanmalıydık."

"Sonuna kadar her şeyimizi vermeliyiz ve savaşmayı bırakmayacağız."

Luis Enrique: Hak edilmiş bir galibiyet

Maçın ardından Luis Enrique takımına övgüler yağdırıp fazlasıyla hak edilmiş bir galibiyet aldıklarını ifade etti.

"Tempolu, kora kor bir ilk yarı oynarsanız sizi taviz vermek zorunda bırakan, önde basan rakibi yorarsınız... bu bize ikinci yarı daha çok boşluk bulma şansı verdi, rakibin hatasından da yararlanıp öne geçebildik. İkinci devre daha iyi görünmemize rağmen takımın ilk devredeki performansından çok mutluyum... Ve bence fazlasıyla hak edilmiş bir galibiyet."

Takımın duygularını nasıl kontrol ettiği hakkında deneyimli teknik adam "İyiydik. Her iki takım için de gergin bir maçtı ama sportmenliğin her prensibi takip edildi" dedi.

Luis Suarez'in gol orucunu bozması üzerine ise "Endişeli değildim. Luis Suarez masasın üstüne birçok şey getiren biri ve onun için gol hiçbir zaman çok uzakta değil" diyerek oyuncusuna sahip çıktı.

Espanyol'un baskısını kırmaya dair 46 yaşındaki hoca "Bence en önemli şeylerden biri buydu çünkü sürekli bu tür bir baskıyla uğraşmak zor, özellikle kendi kalene yakın bölgede. Geliştirebileceğimiz şeyler olmasına rağmen oyunu iyi okuduk ve gördüklerimden memnunum" sözleriyle takıma olan güvenini de ifade etti.

Başa dön
_satellite.pageBottom();