fcb.portal.reset.password

Piqué, Messi ve Iniesta, UEFA.com en iyi 11'de

Perşembe günü UEFA resmi internet sitesinden yedi milyondan fazla oyla seçilen yılın 11'ini açıkladı. FC Barcelona'nın biri savunma, biri orta saha, biri forvet olmak üzere üç oyuncusu bu listede yer aldı: Gerard Pique, Andres Iniesta ve Leo Messi.

Pique pozisyonunda oyların % 39'unu alırken (253,437) Andres Iniesta orta sahada oyların % 51'ini kaptı. (332,914) Lionel Messi ise alışılageldiği üzere forvette oyların % 64'ünü (418,449) hanesine yazdırdı.

Barça'nın üç yıldızı lig, Kral Kupası ve İspanya Süper Kupası'nın kazanılmasında pay sahibi olmuş ve harika bir sezon geçirerek bu listede yer almayı hak etmişlerdi. Arjantinli ayrıca Copa America'da ülkesini finale de taşıdı. Messi bunun yanı sıra 52 golle Luis Suarez'in önünde (47) senenin en golcü ismiydi.

Suarez ile birlikte muhteşem üçlünün diğer sac ayağı Neymar Jr da 40 kişilik listede kendisine yer bulmasına rağmen nihai kadroda yer alamadı.

UEFA'nın yılın en iyi 11'i şöyle:: Buffon (Juventus); Ramos (Real Madrid), Bonucci (Juventus), Boateng (Bayern Munich) & Piqué (FC Barcelona); Modric (Real Madrid), Kroos (Real Madrid) & Iniesta (FC Barcelona); Ronaldo (Real Madrid), Messi (FC Barcelona) & Griezmann (Atlético Madrid).

Başa dön
_satellite.pageBottom();